Saklama Kapları Çeşitleri

Saklama Kapları

Mutfakta kadınların en büyük yardımcısı, amacına göre farklı farklı kullanım çeşitlerine sahip olan kaplardır saklama kapları. Bu saklama kapları mutfaklarımızda bir sürü ihtiyacı karşıladığına göre neden daha şık, daha renkli, daha farklı desenlerde saklama kutularına ve kaplarına sahip olmayalım ki?

Hem mutfağımızda dağınıklığı toplamamıza yardımcı olan hem de güzel, şık, göze hitap eden saklama kutuları ve kaseleri olsun herkes ister değil mi? Şimdi sizin için derlediğimiz saklama kapları model ve çeşitlerini birlikte inceleyelim.

Saklama Kapları

Saklama Kapları, mutfakta kadınların eli kolu olan, amacına göre farklı farklı kullanım yerlerine ve çeşitlerine sahip olan kaplardır. Bu kaplar, yemeğimizi korurken, buzdolabındaki kokuların birbirine karışmasını ve buzdolabına yayılmasını da önlerler. Genelde ev hanımlarımızın tencerede kalan o günün yemeğini daha az yer kaplaması nedeniyle saklama kabına koyup, ertesi gün tekrar bu kapdan çıkarıp tencereye döküp ısıttığını söyleyebiliriz.

Sadece arta kalan yemeklerimizi saklamak amacıyla kullanılmaz saklama kapları. Bazen kuru gıdalarımızı içine koyarız, bazen çerez tarzı yiyeceklerimizi, bazen kahvaltılıklarımızı, bazen de kek, kurabiye ve börek gibi açıkta kalıp kurumasını istemediğimiz şeyleri bu kaplarda ve kutularda saklarız.

Dediğimiz gibi saklama kapları mutfakta kadınlarımızın eli ayağı. Bu saklama kutuları ve kaplarından mutfaklarımızda bir sürü bulundurduğumuza göre neden daha şık, daha renkli, daha farklı desenlerde saklama ürünlerine sahip olmayalım ki? Siz ne dersiniz? Hem mutfağımızda her derdimize yardımcı olan hem de güzel, şıklığıyla göze hitap eden saklama kutularına ve kaplarına sahip olmayı herkes ister öyle değil mi?

Kullanım yerine, kişinin zevkine ve kullanım amacına göre farklı farklı çeşitlerde saklama kabı vardır. Örneğin; camdan yapılmış, tenekeden yapılmış, plastik malzemeden olan ve çelik saklama ürünleri vardır.

Ayrıca; bu saklama ürünlerinin kilitli olanları, kilitsiz, kapaklı ya da kapaksız olanları da vardır. Camdan yapılmış saklama ürünleri en sağlıklı kaplar olarak tabi ki önde gelir. Porselen olan saklama kapları da vardır. Bunlar da mutfağınızda hem sağlıklı hem de çok şık bir görünüm oluştururlar. Bir de rengarenk kapakları olan, şirin mi şirin, cıvıl cıvıl saklama kutuları ve kaseleri vardır ki, insan ihtiyacı olmasa da almadan geçemiyor, ona sahip olmak istiyor.

Mutfağında renkliliği, canlılığı seven hanımlar için düşünülmüş harika ürünler bu saklama kapları. “Ben renkli şeylerden hoşlanmam, sevmem.” diyorsanız; üretici firmalar sizi de düşünmüşler. Mağazalarda çok sade, tek renk ya da porselen saklama kapları da sadeliği seven hanımlarımız için raflarda ve vitrinlerde yerini almış. Aşağıdaki saklama kapları çeşitlerine bayılacaksınız.

Saklama Kapları Çeşitleri

Çiçek Desenli Saklama KaplarıGül Desenli Saklama KaplarıCam Saklama KaplarıKek Saklama KaplarıKuru Gıda Saklama KaplarıLale Desenli Saklama KaplarıMeyve Desenli Saklama Kapları-2Meyve Desenli Saklama KaplarıMor Kapaklı Cam Saklama KaplarıPorselen Desenli Saklama KaplarıPorselen Saklama KaplarıRenkli Desenli Kapaklı Saklama KaplarıRenkli Saklama KaplarıSimpson Desenli Saklama KaplarıSiyah-Beyaz Kapaklı Saklama KaplarıSiyah Dalgalı Desenli Saklama KaplarıSiyah Desenli Teneke Saklama KaplarıSiyah Kelebek Desenli Saklama KaplarıŞeffaf Renkli Saklama KaplarıŞeffaf Yeşil Saklama KaplarıTurkuaz Rengi Desenli Saklama KaplarıBeyaz Desenli Teneke Saklama KaplarıBordo Çelik Saklama KaplarıÇelik Kilitli Saklama Kapları

Çok ama çok şık bu saklama kapları sevdiklerinize hediye olarak almak için de bir alternatif. Anneler gününde annelerimize alsak hiç fena olmaz değil mi? Hem çok gerekli bir ihtiyaç hem de şık görünümüyle annelerinizi sevindirmeye yetecektir.

Mutfak, kadınların ayrı bir evi gibidir ve bir kadın orayı kendine göre en güzel yer haline getirmek ister ve bunun için elinden geleni yapar tabi ki. Bu saklama kapları mutfağınıza gerçekten çok yakışacak.

————–

Saklama Kapları Çeşitleri İçin Gelen Aramalar

Yeni Moda, Porselen saklama kapları, mutfak gereçleri, saklama kutuları, kapaklı yemek kapları …

.