■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Almanya’da Sağlık Hizmetinden Herkes Yararlanıyor

Yazının Tam Başlığı: Almanya’da Sağlık Hizmetinden Herkes Yararlanıyor

Almanya’da Sağlık Hizmetinden Herkes Yararlanıyor

Almanya’da sağlık konusunda söyleyecek çok şey var. Almanya dünyada sağlık hizmetlerinin en güçlü olduğu ülkeler arasında kabul ediliyor. Hastanelerin, doktor muayenehanelerinin ve tıbbi kuruluşların oluşturduğu geniş bir hizmet ağı herkesin sağlık hizmetlerine kolayca ulaşmasını sağlıyor. Almanya’da Sağlık Hizmetinden Herkes Yararlanıyor.

Almanya’da sağlık sektörü dört milyonu aşan çalışan sayısıyla en büyük iş gücü sektörü aynı zamanda. Toplamda gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 10,4’ü sağlık giderlerine yöneliyor ki bu rakam, OECD ülkeleri oranının yüzde 1,5 puan üstünde.

Almanya'da sağlık Halen sürmekte olan sağlık alanındaki reformlar kapsamında çıkarılan yasalardan biri olan “masrafları düşürme yasası”nın sonucunda Almanya OECD ülkeleri içinde sağlık harcamalarının kişi başına en az yükseldiği ülke konumuna geldi.

2000 ile 2007 yılları arasında Almanya’da sağlık harcamaları her yıl için yüzde 1,4 artarken, bu oran OECD’de ortalama yüzde 3,7 düzeyinde oldu.

Almanya’da Sağlık Reformu

Almanya’da Sağlık sektöründe 2007 yılında bir reforma gidildi. Reformun ana unsurunu sağlık fonu oluşturuyor. 2009’dan beri yasal sağlık sigortası kapsamında çalışanlardan ve işverenlerden kesilen primler bu fonda toplanıyor.

Fona vergilerden karşılanan bir ek ödenek de ekleniyor. O tarihten beri federal Hükümet tarafından belirlenen, hastalık sigortalarına ödenen bir katkı yapı var.

Almanya’da sağlık sektöründe yasal düzenlemeye bağlı 200’den fazla sağlık sigortası kuruluşu, sigortalı başına fondan belli bir ödenek alıyor. Yasal düzenlemeye bağlı sigortalar, özellikle yaşlıların, hastalığı bulunan kişilerin ve düşük gelirlilerin sigortalandığı kuruluşlar bir ek ödenek alıyor.

Federal Hükümet’in hedefi, sigortanın kişilerin öz gelirlerinden karşılanmasının uzun vadede artması ve daha çok bölgesel farkların oluşmasını amaçlıyor.

Ayrıca çalışanlara gelirden bağımsız ama sosyal duruma göre dengelenecek kesintiler getirilmek amaçlanıyor. Bu şekilde Almanya’da sağlık maliyetlerinin ücretlerin maliyetlerinden büyük ölçüde ayrılması ve işveren paylarının artmaması amaçlanıyor.

Almanya’da sağlık sistemi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sitemizdeki bu konuyla ilgili aşağıdaki konulara da göz atmanızı öneririz.

Alman Sağlık Sistemi

Almanya’da Göçmenlerin Sağlık Sorunları

Empower İlk kez Türkiye ve Almanya’da uygulanacak

Alman Sağlık Sistemi İle Hamilelik ve Doğum

http://www.ailecesaglik.com sitemizden Almanya’da sağlık hizmetlerindeki gelişmeleri ve Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlık hizmeti ile ilgili sorunlarını takip edebilirsiniz.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Almanya’da Sağlık Hizmetinden Herkes Yararlanıyor - -


sitemap -- sitemap

banner