Anneler Günü Resimleri

anneler günü resimleri, www.ailecesaglik.com

Anneler Günü Resimleri

Anneler Günü için kullanabileceğiniz hoş resimler, anneler günü resimleri, anne fotoğrafları… Anneler günü için özel resimler arıyorsanız, buradaki anneler günü resimleri içinden beğendiğinizi kullanabilirsiniz.

– – –

Bundan yıllar önce, dünyaya geldiğim gün tanıştım o melekle. Henüz konuşamıyordum, “anne” diyemiyordum; ama bir annenin sevgisini en sıcak şekilde yaşadığım dönemimdi. Annem beni kollarında taşıdı, kucağında uyuttu, kendi bedeninden besleyip emzirdi, bana ninniler söyledi, sevdi, okşadı.

Her insanın, annesine en yakın olduğu dönem olan bebekliğimi bugün hatırlamayı çok isterdim. O güzel günlerin her saniyesini hatırlamak ne güzel olurdu.

Sonraki yıllarda da hep üzerime titreyen bir melekti annem. Beni eliyle besledi, temizledi, giydirdi; hastalandığımda baş ucumdan ayrılmadı. Ben üzüldüğümde o da üzüldü, ben güldüğümde onun da yüzü güldü. Emeklemeye başladığımda, ilk dişim çıktığında, anne adlı meleğim o günü bayram gibi kutladı. İlk adımlarımı atıp yürümeye başladığımda, ağzımdan ilk “anne” sözcüğü çıktığında, mutluluktan kanatlandı, bu mutluluğunu bütün dünyaya duyurmak için her şeyi yaptı.

Sonra okula başladığımda annem benden daha çok ders çalıştı, benim ödevlerimi kendi günlük ödevlerine ekledi, sırf benim yaşamımı kolaylaştırmak için, hergün daha çok yoruldu.

– – –

Ben ilk doğduğumda kim bilir benim için neler hayal ettin? Önce pembe elbise mi giydirecektin, yoksa kırmızı mı? Kimler beni görmeye geldiğinde önce maşallah demelerini isteyecektin? Acaba verdiğin sütle doyacak mıydım, yoksa istemeden de olsa ağlatacak mıydın beni?

Mutluydun. Artık üç kişi olmuştuk şu koca dünyada. Benimle birlikte aile kavramı tamamlanmış oldu, neşe getirdim dünyana. Gündüzlerin benimdi de, gecelerinden de rüyalarını çaldım. Neydi artık senin için en önemlisi? Anne olmuştun artık. En kıymetli, en yüce sıfat… Daha da olgundun artık. Başına kötü bir şey geldiğinde sadece kendini değil, yavrunu da düşünecektin bundan sonra.

Hayattım ben anne. Hava, su, kaderin çizgisi, gözlerinin feriydim… Zamanı hiç durduramadık. Bir yandan, hadi büyü artık be yavrum derken, yüreğinin diğer yarısı hep çocuk kalayım istemedi mi? Kelimeleri hep yarım söylesem, her anne dediğimde dünyalar senin olsa, hep böyle masum kalsa, hayat onu incitmese, demedin mi?

Çocukluğum sadece o rengi atmış fotoğraflarda kaldı artık. Bakıp bakıp, aman ne de tatlıymış, dediğin, her hareketimi o küçük karelere sığdırmaya çalıştığın fotoğraflarda kaldı çocukluğum… Büyüdüm ben anne.

Zaman neye inat bu kadar hızlı ilerliyor ki? Alıp veremediği ne bizimle? Hayatı görür gibiyim artık önümde. Gözlerimi dört açmam gerekiyor, düşmemek, savrulmamak için. Bazen düşsem ne olur, diyorum; ben zaten en büyük güzelliği senden görmüşüm, hayat senin kollarında başlamış ya, başladığım yere geri dönerim, diyorum, kollarına, dizlerine…

Aklıma en kötüsü de gelmiyor değil. Ya sen olmasan? O zaman dünya yıkılmış, ben olmamışım çok mu? Sen yoksan anne; hayat ne olur, gülümsemek ne demek, bilebilir miyim o zaman? Benim için acı olur hayatın diğer adı. Çırpınırım, kalkamam ayağa, hissedemem güneşi, göremem yıldızları…

Annem… İyi ki varsın. Zaman zaman dünyanın en kötüsü bile ilan etsem seni, senden nefret ediyorum diye bağırıp seni yaralasam da bazen, iyi ki benim annemsin. Arkadaşım, sırdaşım, övünç kaynağım, akıl hocam. Bazen ne kadar da hoşuna gidiyor değil mi; senin yapma dediğin bir şeyi yaptığım, ardından da pişman olup, sen haklı çıktığında sana mahcup mahcup baktığımda. Dediklerin hep doğru çıkıyor anne. Evet, sen her şeyin en iyisini bilirsin…

Hani hep diyorum ya sana, çocuğum olduğunda bunların hiç birini yapmayacağım, onun istediği her şeyi alacağım, istediği yere göndereceğim; diye. Yalan anne. Ben kardeşime bile karışırken, endişe ederken, kendi evladımı öyle bırakabilir miyim rahatça. Hepsi bir inat sadece. Nereden bileyim şimdi ben? Anne değilim ki. Düşünemem bir elma nasıl paylaştırılır dörde beşe. Anne olunca ben de anlarım herhalde.

Bugün senin günün hayatımın anlamı, yaşam kaynağım, gün ışığım… Bugün tüm kanatsız meleklerin günü. İyi ki sen varsın, iyi ki Ali’nin Ayşe’nin de anneleri var. Ellerimi tutardın minicikken ya… İşte şimdi o eller sana, seni anlatıyor. Sevgiyi, hayatı anlatıyor bu satırları yazarken. Sana teşekkür ediyor…
Başkası bir şey yerken ben hiç imrenerek bakmadım, en güzel oyuncakların hepsi bende de vardı. Yemeklerimi hiç soğuk yemedim, hastalanınca hep iyileşeceğimi bildim. Yorulduğumu fark ettiğimde hiç korkmadım, sırtımı sana yasladım, nefes aldım, dinlendim.

Seni seviyorum. Bana tüm kattıkların, öğrettiklerin, kazandırdıkların için… Yaşattıkların ve yaşatacakların için sonsuz teşekkürler. Anne dedim ya ben sana; en değerli hazine olsun, o da başımın üstüne taç olsun! (https://ailecesaglik.com – dersimiz.com)

– – –

Anneler Günü Resimleri:

Anneler Günü resimlerini mouse sağ düğmesi ile kopyalayabilmek için, önce resimlerin üzerine tıklayınız.

 

Sitemizdeki diğer Anneler Günü sayfaları:

 
 

Anneler Günü Resimleri ile ilgili aramalar:

Anneler günü, anneler günü için fotoğraflar, anneler günü resimleri, anneler günü resimleri 2017, anneler günü resimleri 2018, yeni anneler günü resimleri, anneler günü hakkında resimler, anneler günü resmi 2018, anneler günü ne zaman, bu yıl anneler günü hangi gün, anneler günü resimleri sayfası
 

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, anneler günü resimleri, anneler günü resmi, anneler gn resimleri, anneler günu fotoğraflari, zayıflama.
.
İlgili Yazılar:

3 yorum

  1. Çok güzel Anneler Günü resimleri ve anne fotoğrafları. Her aklıma geldiğinde buraya girip, Facebook sayfamda paylaşıyorum. Anneme sevgilerimi göndermek için, Anneler Günü’nün gelmesini bekleyecek değilim. <3 _

Yorumlar kapatıldı.