■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Diş Çürümesi İçin Peynir

Yazının Tam Başlığı: Diş Çürümesi İçin Peynir
Ağız ve diş bakımı, diş sağlığı, diş fırçalamak

Diş Çürümesi ve Diş Ağrısı:

Diş çürümesi ve diş çürüklerine bağlı diş ağrıları, yaşamayanın bilemeyeceği bir eziyettir. En beklenmedik zamanda gelen diş ağrısı, yaşamınızı zindan edebilir. Gerçi böyle bir ağrının beklendiği zaman olmaz, diyeceksiniz; ama diş bakımızını gerektiği şekilde yaparsanız, diş çürümesi ile gelecek ağrıları da önceden öngörebilir ve önleminizi alabilirsiniz.

Diş ağrısına karşı önlem almak demek, tabii ki diş ağrısına neden olan diş çürümesi olayının önlenmesi demektir. Henüz güçlü ağrılara neden olmadan, küçük diş çatlaklarını farkedebilirseniz, diş çürümesi ve buna bağlı diş ağrıları konusunda önleminizi alabilirsiniz.

Diş Çürümesi İçin Temel Önlemler:

Diş çürümesi oluşmasını önlemenin en etkili yolu tabii ki dişleri temiz tutmaktır. Bunun için günde en az bir kez dişlerinizi fırçalamalısınız. Gece uyumaya yatmadan önce diş fırçalamak, gece boyunca en etkili faaliyetlerini sürdürecek olan bakterilere karşı önemli bir avantaj elde etmiş olursunuz.

Diş çürümesi için en önemli önlem olan fırçalama işleminin, mutlaka diş macunu ile yapılması gerekmez. Eğer diş macunu yoksa, yumuşak bir diş fırçası ile de dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Eğer diş fırçanız bunun için yeterince yumuşak değilse, sıcak suyla yumuşatıp, ondan sonra kullanmanız da mümkündür.

Ancak, diş çürümesi için en önemli önlem dediğimiz diş fırçalama da tek başına yeterli değildir. Çünkü diş fırçalarının diş aralarını yeterince temizlemesi her zaman mümkün olmaz. Bu nedenle, her diş fırçalamadan sonra diş ipi kullanmayı da alışkanlık haline getirmekte yarar vardır.

Diş çürümesi ve buna bağlı diş ağrılarından kurtulmak ve dişlerinizin ömür boyu sağlıklı olması ve sizinle kalması için, düzenli kontrol çok önemlidir. Dişlerinizden hiçbir şikâyetiniz yokken de, altı ayda bir, diş hekimi kontrolünden geçmeyi ihmal etmeyin. Bu kontroller sırasında, ileride başınıza dert olacak birçok diş çürümesi, diş ağrısı ve diş kayıpları, önlenmiş olacaktır.

Bu kontroller sırasında, diş çürümesi olaylarını arttıran diş taşlarını (tartar) da varsa temizletmelisiniz.

Diş Çürümesi İçin Peynir:

Kazein adlı madde, diş çürümesi nedeni olan bakterileri yok eder. Diş çürümesi oluşmadan önce önlenmesinde ve ağız içi florasının düzenlenmesinde, kazein alımı bu yüzden çok önemlidir.

Peki kazein hangi yiyeceklerde bulunur? Kazein, en doğal haliyle ve yoğun olarak süt ve süt ürünlerinde, özellikle de peynirde bulunur. Dişlerinizi fırçalayamadığınız zamanlarda yiyeceğiniz bir dilim peynir, gerekli korumayı üstlenecektir. Ayrıca, yemeklerden ve tatlılardan sonra da bir dilim peynir yemeyi alışkanlık haline getirmekle, diş çürümesi riskine karşı dişlerinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Diş Çürümesi İçin Peynir - -


sitemap -- sitemap

banner