Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır?

Aloe vera jeli

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır?

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır anlatmadan önce kısaca Aloe Vera hakkında bilgi verelim. Aloe Vera kökeni Afrika olan ve kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Cilde, saça ve diş etlerine oldukça faydası olan bu bitki, alternatif tıpta fazlasıyla bilinir.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera bitkisinin yapraklarının altında bulunan bu jeli birçok farklı alanda kullanabilirsiniz. Neredeyse her soruna çözüm olan bu jel sivilceli ciltte, cansız saçlarda, nemsiz ciltte, hassas diş etlerinde oldukça etkilidir. Tamamen doğal olan bu jeli, dilerseniz rahatlamak için vücudunuza masaj yaparak ya da nefesiniz ferahlatmak için yarım bardak suyunu içerek kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Jeli Nasıl Çıkartılır?

Aloe vera jelinin çıkartılması sanılanın aksine çok kolaydır. Aloe veranın yapraklarından birini alarak yaklaşık 2-3 cm yukarıdan kesip, içindeki jeli kaşıkla alabilirsiniz.

Aloe vera jeli

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?

Birçok derde deva olan bu jel çok farklı alanlarda kullanılabilir ve oldukça etkilidir.

Aloe Vera jelinin Saçlarda Kullanımı:
Aloe vera jeli saçlarda yıpranmış saçı onarmak ve yumuşatmak için kullanılır. Saçlarınızı yıkamadan önce tüm saça aloe vera jeliyle masaj yapıp kullanabilirsiniz. Aloe vera jeli aynı zamanda dökülen saçlara da iyi gelir ve kepeğe karşı etkili doğal yöntemler arasındadır.

Aloe Vera Jelinin Ciltte Kullanımı:
Aloe vera jeli cilt hastalıklarında sıklıkla kullanılan bir jeldir. Düzenli olarak cilde masaj yaparak kullanılabilir ve etkisi kısa sürede görülür. Aloe vera jelinin aynı zamanda ciltte rahatlatıcı etkisi vardır.

Aloe Vera Jelinin Dişte Kullanımı:
Aloe vera jeli hassas diş etlerine iyi gelen ve nefes tazeleyici özelliği bulunan bir jeldir. Her gün yarım bardak aloe vera suyu içmek sadece diş etlerinize iyi gelmez aynı zamanda vücudunuzu kuvvetlendirip, sindirim sisteminizi rahatlatır.

© AileceSaglik.com
———————————————-

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, aloe vera jel nasıl kullanılır, aloe vera tozu nasıl yapılır, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: