■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Ayak Banyosu Türleri ve Yararları

Yazının Tam Başlığı: Ayak Banyosu Türleri ve Yararları
ayak-sagligi-ayak-bakimi-ailecesaglik.com

Ayak banyosu dinlenmemiz için çok gereklidir. Her mevsimde ayrı bir özen göstermemiz gereken ayaklarımız, yaşımızı yüzümüzden ve ellerimizden daha önce ele verir. Ayaklar, vücudun bütün ağırlığını taşıyan organlarımız olarak, yorgunluğu en çok hissettiğimiz vücut bölgemizdir.

Ayak banyosu nedir?

Dinlendirici ve iyileştirici uygulamaların başında, ayak banyosu çeşitleri yer alır. Ayak banyosu genel olarak, ayaklarımızı suya sokarak yapılan bir dinlendirme ve bakım şeklidir. AileceSaglik.com sitemizde, ayak sağlığı ile ilgili diğer bilgileri de bulabilirsiniz.

Ayaklarımız için uygulanabilecek çok çeşitli ayak banyosu uygulamaları, hem ayakların bakımlı, sağlıklı ve genç görünmesini sağlayabilir; hem de ayakların vücudun değişik bölgeleri ile olan sihirli bağlantısı nedeniyle, birçok rahatsızlığa iyi gelir.

Ayak banyosu uygulamalarının çok çeşidi vardır. Banyo suyunun içine konan maddelere göre; ayak banyosu sırasında yapılacak masajın türüne göre; bir cihaz kullanılıp kullanılmamasına göre… vb… Bu yazımızda, banyo suyunun sıcaklığına göre dört farklı ayak banyosu türünü ve bunların vücuda yararlarını ele alacağız.

Soğuk Suyla Yapılan Ayak Banyosu:

Ayaklarınızı, 15 derecedeki suya yavaşça sokun. Sıcaklık hissi duyana kadar bekleyip, ayaklarınızı sudan çıkarın. Yumuşak bir havluya sararak, kurumasını ve normal ısıya gelmesini sağlayın.

Bu ayak banyosu, şişmanlık nedeniyle duyulan yorgunluk ve ayak ağrılarına, genel olarak vücut yorgunluğuna burun kanamalarına ve kabızlığa iyi gelir.

Sıcak Suyla Yapılan Ayak Banyosu:

Ayaklarınızı 42 derece ısıtılmış suyun içine usulca sokun. 15 dakika kadar bekleyin. Sonra ayaklarınızı sudan çıkarıp, havlu ile kurulayın.

Böbrek hastalıklarına, migrene, adet sancılarına, boğaz ve karın ağrılarına karşı olumlu etkileri olacaktır.

Sıcak ve Soğuk Suyla Yapılan Ayak Banyosu:

Ayaklarınızı 42 derecedeki suya sokup, 5 dakika bekletin. Sonra, 15 derecedeki suya sokup, 10 saniye kadar bekleyin. Bu işlemi sırasıyla tekrarlayıp, toplamda 5 kez uygulayın.

Bu uygulama, dolaşım bozukluğuna, uykusuzluğa, migrene ve selülite iyi gelecektir.

Gittikçe Sıcaklaşan Suyla Yapılan Ayak Banyosu:

Ayaklarınızı 30 derecedeki suya soktuktan sonra, her 15 saniyede bir bardak kaynar su ekleyerek, dayanabildiğiniz kadar sıcaklaştırın. Kaynar su eklerken, bu işlemi ayağınıza uzak bir noktadan yapmayı unutmayın, veya ayaklarınızı çıkararak su ekleyin, ayağınızı yakmayın.

Bu ayak banyosu, sinir sistemiyle ilgili bütün bacak ağrılarına, yüksek tansiyona, siyatiğe, astıma, bronşite, yetersiz âdet kanamalarına karşı olumlu etkiler yapar. Âdet gecikmeleri durumunda, âdetin normal olarak beklendiği günden üç gün önce yapılırsa, olabilecek âdet gecikmesini önler.

Ayak Banyosu Ayak Banyosu dinlendirici ve iyileştirici uygulamaların başında gelir.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, ayak banyosu, ayaklari sicak suya koymak, ayakları sıcak suya koymanın faydaları, ayakları soğuk suya sokmak, ayakları tuzlu suya koymak, ayak dinlendirme suyu, ayakları tuzlu suya sokmak, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Ayak Banyosu Türleri ve Yararları - -


2 Yorum

 1. Nurten

  21 Nisan 2014 at 15:56

  Ayak sağlığı ve ayak bakımı için, buradaki ayak banyoları yazısı çok yararlı bir bilgi. Ama, keşke ayak bakımı ve ayak sağlığı için yararlı olan kremler, losyonlar ve diğer doğal ürünler hakkında da bilgiler verilseydi. Ayak sağlığı hakkında ürün tavsiyelerinizi bekliyorum. _

  • Ailece Sağlık

   08 Mayıs 2014 at 23:13

   Ayak bakım ürünleri (krem, losyon, lif, sprey vb) ile ilgili tanıtıcı bilgiler ve tavsiyeler de yakında eklenecek, Nurten Hanım.

sitemap -- sitemap

banner