■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçimi

Yazının Tam Başlığı: Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçimi
Ayaklar, ayak, aile, anne baba çocuk

Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçimi

Prof. Dr. Yavuz Yakut, ayak sağlığı için ayakkabı seçiminin önemine dikkat çekti.

Hayatın yükünü aslında biz değil onlar taşıyor. Günboyu adeta kapalı bir kutuda kalan ayakların sağlığı için ayakkabı seçimi çok önemli.

Uzmanlar, ayaklarda oluşabilecek rahatsızlıkların tüm vücudu olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıyor.

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof.Dr. Yavuz Yakut, ayak sağlığı önemine dikkat çekti.

Yakut; “Ayak sadece kendini içeren bir organ değil. Etkisi tüm vücudu içine alıyor. Dolayısıyla kişinin dik durabilmesi, daha etkili hareket etmesi, daha kaliteli yürüyebilmesi, günlük yaşamını daha iyi yerine getirebilmesi için çok iyi bir ayak sağlığı ve bakımının, düzgün bir ayağın olması gerekiyor” dedi.

Ayak Sağlığı İçin Doğru Ayakkabı Seçimi

Ayak sağlığı için ayakkabı seçimine dikkat etmek gerekiyor.
Yavuz Yakut; “Altı sert kösele ayakkabıları artık önermiyoruz ama bileceğimiz esas bir iki kritik nokta var. Bunlardan bir tanesi bağcıklı olması, ayağı çok iyi sarması ve aşırı bol veya dar olmaması ve ağır olmaması. Örneğin deri ve teri emebilen malzemeden olması, havalanmayı sağlayacak malzemeler artık günümüzde çok önemli” diye konuştu.

Yapılan araştırmalar vatandaşların ayakkabı seçimine dikkat etmediğini ortaya koyuyor.

Dolaşım problemi ve diyabeti olan hastaların da ayak bileğini sıkan çorapları giymemesi gerekiyor.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçimi - -


sitemap -- sitemap

banner