■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 1

Yazının Tam Başlığı: Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 1
sağlıklı ayakkabı özellikleri ailecesaglik.com
  1   2   3   

Sağlıklı ayakkabı nasıl olur?

Sağlıklı ayakkabı nedir?
Sağlıklı ayakkabı nasıl olmalı?
Sağlıklı ayakkabı nasıl seçilir?
Sağlıklı ve doğru ayakkabı nasıl satın alınır?

Sağlıklı ayakkabı yerine her zaman şık ayakkabı seçmeye çalışıyoruz. Şık görünmek için sağlığımızı bozmak yerine, ayakkabı seçimini doğru yapmalıyız.

Sağlıklı ayakkabı seçimi nasıl yapılır, sağlıklı ayakkabı nasıl olmalı, nasıl ayakkabılar almalıyım, ayakkabının kaliteli olması neden önemli, ayak sağlığı için ayakkabı seçimi nasıl yapılır, nasıl ayakkabı giyilmeli… vb… Ayakkabı seçimi hakkındaki bu sorular, zaman zaman hepimizin aklına gelmektedir.

Doğru ayakkabı seçiminin önemli olduğunu herkes bilir, ama bir ayakkabı satın almaya gidilince, genellikle “şıklık” ve moda gibi unsurların etkisinde kalınır ve sağlıksız bir ayakkabı alınır.

“Bu ayakkabı ayağımı sıktı”, “ayağımı vurdu”, “acıttı” vb diyerek, o ayakkabı bir kenara konup, yenisi alınır; ama yeni ayakkabı alırken de aynı yanılgılarla, ayaklarımıza işkence edecek birşey daha alınır. Oysa, bütün vücudumuzun yükünü çeken ayaklarımız, sağlıklı ayakkabı ile korunmalıdır.

Bu kısırdöngüyü kırıp, sağlıklı ayakkabı satın almak için; sağlıklı ayakkabı almanın püf noktalarını ve sağlıklı ayakkabı nasıl olmalı konusundaki bilgileri, sitemizin bu bölümünde bir araya getirmek istedik. Sağlıklı ayakkabı nedir? Sağlıklı ayakkabı nasıl olur? Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu yazıda, sağlıklı ayakkabı satın almanın püf noktaları hakkındaki bu soruların yanıtlarını konuşacağız. Baştan biliyoruz ki, bu yanıtlar pek çok kişinin hoşuna gitmeyecek, çoğu kişi de (özellikle bayanlar), buradaki tavsiyelere uymayacak. Çünkü uygulamada ayakkabı seçimindeki birinci ölçüt (çok yanlış olarak) her zaman “şıklık”tır ve bu beklentiyle çelişen bütün sağlık kuralları, ne yazık ki ihmal edilir.

Diğer yandan, yine biliyoruz ki, pek çok kişi de buradaki tavsiyeleri önemseyecek ve uygulayacak. Çünkü üstteki paragrafta sözünü ettiğimiz, sağlıktan önce şıklığa önem verenler; bir süre sonra çok önemli ayak sorunları yaşamaya başlar ve sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bu durumlar gerçekleştikten sonra, sağlık konusuna önem vermeye başlar. Demek ki, üstteki paragrafın konusuna giren aynı kişiler; bir süre sonra zorunlu olarak bu paragrafın kapsamına giriyor.

Oysa, sağlığımız bozulduktan sonra tedavi etmeye çalışmak yerine, sağlığımızın bozulmasını önleyecek şekilde bilinçli olarak yaşarsak, daha kaliteli bir hayat yaşamış oluruz. Aslında bu nokta, yalnızca ayak sağlığı için değil, sağlığımızla ilgili bütün konular için geçerlidir.

Doğru ve sağlıklı ayakkabı seçimi konusuna dönelim; şimdi, “sağlıklı ayakkabı nasıl alınır?” ve “sağlıklı ayakkabının özellikleri nelerdir?” sorularının yanıtlarını kısaca görelim. Sitemizde bu konu daha sonra da çeşitli yönleriyle ele alınacaktır.

Yazının devamını okumak için tıklayın.
.

  1   2   3   

.
Sağlıklı Ayakkabı

Sağlıklı Ayakkabı ile ilgili aramalar:

sağlıklı ayakkabı almak, doğru ayakkabı nasıl alınır, doğru ayakkabı nasıl olur, sağlıklı ayakkabının özellikleri, doğru ayakkabı numarası, sağlıklı ayakkabı iyi ayakkabı nasıl olur, ayak sağlığı için nasıl ayakkabı giymeli

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, saglikli ayakkabi nasil olmali, ayakkabı nasıl seçilir, doğru ayakkabi bel İçİn, doğru ayakkabı nasıl anlaşılır, egzamalı ayaklar için hangi ayakkabı giyilmeli, kaliteli ayakkabı nasıl olur, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 1 - -


2 Yorum

  1. Sağlıklı Ayakkabı

    22 Ocak 2014 at 12:57

    Sağlıklı ayakkabı konusu, genellikle ihmal ediliyor. Yazıda belirttiğiniz gibi, ayakkabı satın alırken genellikle sağlıklı ayakkabı olmasından çok, ayakkabının şıklığına bakıyoruz. Bu yazınız, bundan sonra ayakkabı alırken de sağlığımı düşünmenin önemini ve sağlıklı ayakkabı seçmeyi öğretti bana. _

  2. Feride

    18 Nisan 2014 at 20:44

    Sağlıklı ayakkabı nasıl seçilir sorusuyla ilgili verdiğiniz bu ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim. Gerçekten, doğru ayakkabı seçmek konusunda çok bilgilendim. _

sitemap -- sitemap

banner