■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 2

Yazının Tam Başlığı: Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 2
ayakkabı-seçimi ailecesaglik.com
Doğru ayakkabı  1 2 3 ayakkabı satın almak

Sağlıklı ayakkabı satın almak

Sağlıklı ayakkabı satın alma kuralları nelerdir?
Sağlıklı ayakkabı nedir?
Sağlıklı ayakkabı nasıl olmalı?
Sağlıklı ayakkabı nasıl seçilir?
Sağlıklı ayakkabı nasıl alınır?

Vücudun bütün ağırlığını gün boyu taşıyan ayakların sağlığını korumak için, sağlıklı ayakkabı giymeliyiz. Sağlıklı ayakkabı seçimi yapabilmek için de, sağlıklı ayakkabı nasıl olur sorusunun yanıtını öğrenmek gerekiyor. Ama bu yeterli değil; alışveriş yaparken, nelere dikkat etmeliyiz ki, sağlıklı ayakkabı alabilelim?

Bu soru önemlidir, çünkü bizi yanıltmak ve sağlıklı ayakkabı almamızı önlemek için çalışan çok sayıda unsur var. Moda kavramından, satıcının yanılcı baskısına kadar, bu olumsuz unsurları etkisiz duruma getirip, sağlıklı ayakkabı alabilmek için, işte bazı ipuçları:

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Alınır?

“Sağlıklı ayakkabı nasıl olur” sorusuna geçmeden önce, ayakkabı alışverişi sırasında, sağlıklı ayakkabı satın almak için uyulması gereken kurallardan söz etmemiz gerekiyor.

Ayakkabı almak için alışverişe çıkmadan önce, bu kuralları hatırlamak çok yararlı olacaktır.

1- Akşamüstünden önce ayakkabı alışverişi yapılmaz. Ayakkabılarınızı mutlaka akşama doğru satın alın. Ayaklarınız vücudunuzun bütün yükünü taşıyan organlarınızdır. Gün boyunca vücudunuzu taşıyan ayaklarınız, özellikle öğle ile akşam saatleri arasında her dakika biraz daha şişer ve genişler. Bu fark gözle görülmese bile; öğleden önce satın alınmış bir ayakkabı, öğleden sonra sanki başkasından ödünç alınmış gibi, ayaklarınıza yabancıdır; sıkar, ezer, acıtır ve yürüyüşünüzü bozar. Akşama doğru deneyip, rahat olduğuna karar verdiğiniz ayakkabı ise, ayaklarınızı gün boyu rahat ettirir.

2- Ayakkabı satın alırken, sizi bir yere oturtarak, getirilen ayakkabıları denemenizi isterler. Siz oturmayın. Ayakkabı, ayakta olarak ve üzerine ağırlığınızı vererek denenmelidir. Çünkü yük bindiğinde ayaklar uzar ve genişler. Oturarak seçeceğiniz ayakkabı, sadece otururken giyebileceğiniz ayakkabıdır, onunla rahat yürüyemezsiniz.

3- Ayakkabıyı ayakta denemek de yeterli değil. Ayakta dururken ayağınızı rahatsız etmeyen bir ayakkabının, birkaç adım yürüdükten sonra neler yapabileceği hiç belli olmaz. Bu nedenle, giyip denediğiniz ayakkabı ile, mağazanın içinde kısacık bir yürüyüş yapmak, çok önemli hataları ortadan kaldırabilir.

4- Ayakkabı satın alırken ve seçerken, ayakkabının her iki teki de denenmelidir. İki ayağın boyu ve genişliği, çoğu insanda eşit değildir. Ayrıca, satın almak istediğiniz ayakkabı da aynı mükemmelliği taşımayabilir. Bunu gözle ayırt edemeseniz de, ayakkabınız bu fark yüzünden gününüzü ve ayaklarınızı mahvedebilir.

5- Ayakkabı satın alırken, bazı satıcıların ağzından otomatik olarak çıkan bir söz vardır. Bu söz, sadece para kazanmayı değil, sizin sağlığınızı da düşünen satıcıların asla kullanmadığı, “zamanla açılır”, “giydikçe rahatlar” gibi sözlerdir. Bu sözler, “Sen bana para ver de, senin ayak sağlığın benim umurumda değil” sözünün kısa söylenişidir. Satıcının, ayakkabının kendiliğinden açılıp uzayacağı ve ayağınıza uyacağı sözlerine kesinlikle kanmayın. Düzgün ve sağlıklı ayakkabı için böyle birşey mümkün değildir.

6- Özellikle bazı bayanlarda, ayağının küçük görünmesi için yapılan çok önemli yanlış davranışlar vardır. Örneğin, 37 numara olan ayağını 35 numara ayakkabının içine (zorla da olsa) sokabildiğinde, o ayakkabıyı satın almak gibi… Böylece daha güzel görüneceğini sanmak yanılgısı, ileride onarılması güç rahatsızlıklara yol açar. Ayrıca bu düşüncedeki bayanlara bildirelim; emin olun ki ayağına uygun ayakkabı giyen ve canı yanmayan biri, sizden daha güzel görünür.

Ayağınıza tam uyan numaradaki ayakkabıyı alın. Ayağınızın numarasına ve anatomik yapısına uymayan, bol duran veya sıkan ayakkabıyı giymek, hem ayakkabıyı, hem de ayağınızı deforme eder. Tırnak sağlığı için önemli bir kural da, en uzun parmağınız ile ayakkabının ucu arasında en az yarım santimetre boşluk olmasıdır.

Bir – iki yıl arayla, ayak numaranızı kontrol edip yenileyin. Büyüme çağı dışında da, yaş ilerledikçe ayak tabanındaki şekil değişimi nedeniyle, ayaklar uzar ya da genişler. Gerçek ayak numaranız, sizin sandığınızdan farklı olabilir.

.
Yazının devamını okumak için tıklayın.

Doğru ayakkabı   1   2   3    ayakkabı satın almak

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 2 İle İlgili Aramalar

ayakkabı, ayakkabı seçimi, sağlıklı ayakkabı, ayak sağlığı, ayak bakımı, ayak rahatsızlıkları, doğru ayakkabı seçme

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, mikrofiber ayakkabı nedir, en rahat ayakkabı, mikrofiber ayakkabı, en sağlıklı ayakkabı, mikrofiber ayakkabı ne demek, rahat ayakkabı, mikrofiber ayakkabı özellikleri, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? – 2 - -


2 Yorum

  1. Bekir

    12 Şubat 2014 at 19:20

    Ayakkabı, giyinmede önemli ihtiyaçlardan biri, giyimin tamamlayıcısı. Sağlıklı ayakkabı ise, sağlıklı giyim konusunun belki en önemli bölümü. Sağlıklı ayakkabının özellikleri nelerdir, sağlıklı ayakkabı nereden alınır, sağlıklı ayakkabı satan yerler, sağlıklı ayakkabı satın alabileceğimiz güvenli satış siteleri vb… Bu konularda bilgiler ve tavsiyeler verirseniz çok minnettar kalacağım.

  2. Ceren

    22 Nisan 2014 at 08:10

    Ayak sağlığı için sağlıklı ayakkabı seçmeyi bilmek, tabii ki çok önemli. Sağlıklı doğru ayakkabı satın almak hakkında verdiğiniz bilgiler, açıkçası benim ufkumu açtı, size teşekkür etmek istiyorum. _

sitemap -- sitemap

banner