■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Tırnak Kırılması ve Önleme Yolları

Yazının Tam Başlığı: Tırnak Kırılması ve Önleme Yolları

Tırnak Kırılması ve Önleme Yolları

Tırnaklar gün içerisinde en yoğun kullanılan ellerimiz ile aynı derecede yıpranmaktadır.Ellerimize kremler, peelingler yardımı ile bakım yaparken, tırnaklarımızı çoğu zaman gözden kaçırıyoruz. Halbuki su, sabun, deterjan ve kullandığımız ojeler tırnakların yıpranmasına neden oluyor. Bakımsız tırnaklar kolay kırılır, soyulur ve bakıma ihtiyacı olduğunu belli eder. Ellerinizin güzel görünmesini istiyorsanız, mutlaka tırnak bakımına önem vermelisiniz.

Tırnaklarınız hiç bir neden yokken kırılıyorsa, vitamin eksikliğinden kaynaklı bir durum söz konusudur. Doktorunuza danışmalı ve uygun tedaviyi öğrenmelisiniz. Ancak ara sıra kırılan, soyulan ve cansız görünen tırnaklara sahipseniz yazımızda belirtilen bir kaç noktaya dikkat ederek sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Öncelikle tırnakların zarar görmesindeki en büyük etken kimyasal maddelerdir. Temizlik yaparken kesinlikle tırnaklarınızı korumanız gerekmektedir. En uygun yöntem eldiven kullanmaktır. Ancak bazı bayanlar eldiven ile rahat hareket edemediğinden eldiven kullanmak istemezler. Eldivene alternatif olarak temizlik öncesinde tırnaklara uzun süre etkili bir krem ya da vazelin uygulaması da güzel sonuçları beraberinde getirecektir.

Su vücudumuzun başlıca gereksinimlerindendir. Her organın ihtiyacı olduğu gibi tırnaklarınızın da yeterli miktarda suya ihtiyacı vardır. Bunun yanında sağlıklı ve düzenli beslenmede etkileyici faktörlerdendir.

Kısaltmak istediğiniz tırnaklarınızı tırnak makası ile kesmeniz de soyulmaya meyilli tırnaklar oluşturacağından, mümkün olduğunca törpü ile kısaltmaya çalışmak daha sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.

Tırnak kırılması sorununda gittiğiniz güzellik salonu ve manikür – pedikür yaptırdığınız aletler de çok önemli. Kullandığınız ojelerin tazeliği ve tırnağınızda kalma süresi soyulan ve sararan tırnaklar istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalardan birkaçı.

Son olarak tırnak kırılması için en verimli sonuç alacağınız bir bitkisel çözüm limon. Limonun tırnak yapısını güçlendirici ve besleyici içeriği uzmanlar tarafından bile onaylanmıştır. Gün aşırı elinize ve tırnaklarınıza yapacağınız limon masajı ile daha sağlıklı ve kırılmayan tırnaklara ulaşmanız mümkün…


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Tırnak Kırılması ve Önleme Yolları - -


sitemap -- sitemap

banner