■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Lensle Denize Girmeyin

Yazının Tam Başlığı: Lensle Denize Girmeyin
Denize girmek, yüzmek, güneşlenmek, deniz havuz güneş

Lensle Denize Girmeyin

Uzmanlar, gözündeki kontakt lensi çıkarmadan denize veya havuza girenlerde, körlüğe kadar giden sağlık problemleri ortaya çıkabileceğini bildiriyor. Kontak lensiyle banyoya girenler için de durum pek farklı değil.

Kontakt lens kullanımı, gözümüzde bazı değişimlere yol açıyor. En çok da gözyaşının yapısında gerçekleşen bu değişimler, kontak lensin etkisiyle ortaya çıkıyor.

Kontak lensler vücut tarafından yabancı bir madde olarak algılandığı için, bu durum bağışıklık sistemini harekete geçiriyor.

Kontakt lensin kötü kullanılması, yapımında kullanılan materyalin gözle uyum sağlamaması veya kontakt lensin yapısal özelliklerinin uyumsuz olması gibi nedenler, gözde bazı komplikasyonların çıkmasına yol açabiliyor.

Denize, havuza girerken kontak lensleri çıkarmayı ihmal etmek, bu tür komplikasyonlara ve çeşitli göz hastalıklarına davetiye çıkarıyor.

Özellikle kişinin lensleri kullanım şekli ve düzenli temizlik yapılmıyor olması durumunda, büyük riskler ortaya çıkıyor. Bu olumsuz durumlarda, gözün savunma mekanizması iltihap üreterek, yabancı cismi atmaya çalışıyor.

Kontaklensler, denizden ve havuzdan göze bulaşabilecek olan çeşitli mikroorganizmaların gözde barınmasına aracılık ederek, önce gözyaşının yapısını bozuyor. Asli görevi gözde temizlik yapmak olan gözyaşı böylece bu görevini yerine getiremeyince, gözde sorunlar başlıyor.

Daha sonra, göze bulaşan mikroorganizmanın türüne göre, çeşitli göz hasarları ortaya çıkıyor.

Genellikle gözyaşında fazlalaşma (aşırı sulanma), gözde yabancı cisim duygusu, gözde kaşınma ve kızarıklık şeklinde ortaya çıkan belirtiler, önemli risklerin ilk işaretleri olabilir.

Tedavisi pek kolay olmayan, körlüğe kadar gidebilen göz sorunları yaşamaktan uzak durmak için, lenslerin kullanımında bütün kullanım kurallarına uymanın yanında, lenslerle denize girmeme kuralına da uymak gerekiyor.
.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Lensle Denize Girmeyin - -


sitemap -- sitemap

banner