Evde Saç Spreyi Yapmak ( Dalgalı Saçlar İçin )

Evde Saç Spreyi Yapmak

Tüm bayanlar saçlarının her an güzel ve bakımlı görünmesini ister. Bunun için saç bakımı bilgilerini okur, saç bakım ürünlerine dünyanın parasını verir ve sık sık kuaförlere gideriz. Kuaförden çıktığımızda saçlarımızın canlı, parlak şekillendirilmiş kusursuz görünümüne bayılırız. Kendimizi sanki yeniden doğmuş gençleşmiş gibi hissederiz.

Şu yaz günlerinde sık sık denize girme imkanı bulanlar bilirler, denizden çıktığımızda da saçlarımız yumuşak, doğal dalgalı, göz alıcı bir hale bürünür.

Bu doğal dalgalardan hoşlanıyor, saçınızda doğal dalgaların yıl boyunca sürekli olmasını ve saçınızın bakımlı görünmesini istiyorsanız, bunu kolayca sağlayabilirsiniz. Yani doğal dalgalara sahip olmak için her zaman kuaföre gitmenize ya da tatili ve denize girmeyi dört gözle beklemenize hiç gerek yok.

Peki saçlarımızı nasıl doğal dalgalı hale getireceğiz? Bunun için evde saç spreyi hazırlayabilirsiniz. Şimdi size evde saç spreyi hazırlamanız için bir tarif vereceğiz ve tatilde deniz suyundan çıktıktan sonra elde ettiğiniz o doğal dalgalı saç görünümünü bu spreyi kullanarak yıl boyunca istediğiniz an elde edebileceksiniz.
.

Evde Saç Spreyi Yapmak İçin Formül:

Gerekli Malzeme:

  • 2 yemek kaşığı jöle
  • 3 çay kaşığı deniz tuzu
  • 2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 su bardağı ılık su
  • 1 tane sprey başlıklı şişe

.

Evde Saç Spreyi Yapılışı:

Evde saç spreyi hazırlamak için yapmanız gereken yukarıda saydığımız malzemenin tümünü şişenin içine koyup, jöle ve deniz tuzu tamamen eriyinceye, sprey kıvamlı bir hale gelinceye kadar çalkalamak. Evde saç spreyi hazırlamak işte bu kadar basit.

Hazırladığınız bu saç spreyini, saçınızı şekillendirdikten sonra saç modelinizi sabitlemek ya da saçınızda doğal dalgalar yaratmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi içinde herhangi bir kimyasal madde yok. Saçınıza ve cildinize zarar vermeyecek doğal ürünlerden kendi ellerinizle evde saç spreyi yapacaksınız.

Bu saç spreyi; şehir kalabalığının egzoz ve dumanının içinde bile hindistan cevizi yağı ve deniz tuzunun hoş kokusunu saçlarınızda taşımanızı, kendinizi sahilde denizden çıkmış gibi hissetmenizi sağlayacak. Her an çantanızda taşıyabileceğiniz ve saçlarınıza hemen kısa zamanda şekil vermeniz gerektiğinde kullanabileceğiniz bu saç spreyi çok işinize yarayacak.

Diğer saç spreylerinin kullanımında olduğu gibi, bu kendi hazırladığınız saç spreyini de günün sonunda saçlarınızdan yıkayarak temizlemelisiniz. Böylece saç köklerinizin nefes alması ve beslenmesini de engellememiş olursunuz.

Evde saç spreyi yapmak bu kadar kolay işte

.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, evde saç sabitleyici, spreysiz saç sabitleme, dogal saç sabitleyici, evde saç spreyi yapımı, sac spreyi yapimi, dogal saç spreyi, saç sabitleyici sprey yapımı, zayıflama.
.