■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Vücut Tipine Göre Spor Seçimi

Yazının Tam Başlığı: Vücut Tipine Göre Spor Seçimi
Vücut Tipine Göre Spor Seçimi

Her kadının, vücut tipi farklıdır. Bazı kadınların kalçaları geniş, bazı kadınların göğüs bölgesi, diğer yerlerine göre daha yağlıdır. Diyet yapılarak kilo verilmek istendiğinde ise her bölge aynı anda zayıflar. Yani kalça yağlarından kurtulmak isteyenlerin, yüzünü aşırı zayıflatması gerekebilmektedir. Zayıflamak veya formda görünmek için, vücut tipine göre spor seçimi yapılırsa, kısa süre içinde vücut daha şekilli bir görüntüye kavuşabilmektedir.

Vücut Tipine Göre Spor Seçimi

Günümüzde spor salonuna giden ve uzman bir eğitmen ile spor yapanların, bölgesel incelme konusunda bilgi sahibi olması mümkündür. Fakat evde amatörce spor yapanların, kendi vücut yapısına uygun spor seçmesi gerekir. Yanlış seçilen spor, daha kaslı kollara veya daha geniş kalçalara sebep olabilmektedir. Hangi vücut tipine sahip olunursa olunsun, sporu düzenli yapmak ve beraberinde sağlıklı bir beslenme listesi, bedenin enerjik olmasını sağlayacaktır. Vücut tipine göre seçilen sporlardan fayda görmek için protein ağırlıklı beslenmek ve bol su içmek önerilir.

Elma Tipi Vücuda Sahip Kadınlar Hangi Sporu Yapmalıdır?

Elma tipi, yani vücudunun üst bölgesi, alt bölgesine oranla daha kilolu kadınların, plates yapması önerilmektedir. Elma tipi kadınlarda, bel oyuntusu yok denecek kadar az, bacaklar ise çok incedir. Plates sayesinde, bel incelten hareketler yapmak, bacak kaslarını kuvvetlendirmek mümkündür. Yine elma tipi kadınlara, bisiklet sürme gibi bacak kaslarını güçlendiren egzersizler önerilmektedir. Fakat spor yapmaya yeni başlayanların, zayıf olan bacak kaslarına birden yüklenmemesi ve hareketlerin yavaş artırılması önerilir. Aksi takdirde zayıf olan bacak kaslarında zedelenme ve ağrılar olabilmektedir. Bu sebeple ısınma hareketleri ile spora başlanmalı ve hareketler düzenli artırılmalıdır.

Armut Tipi Vücuda Sahip Kadınlar Hangi Sporu Yapmalıdır?

Armut tipi kadınların; vücudunun alt kısmı, üste göre daha kalındır. Geniş ve yuvarlak basenler, dar bel oyuntusu ve dar omuzlar, armut tipi vücuda sahip kadınların beden özellikleridir. Bu vücut tipine sahip kadınların, düzenli spor yapmadığında kalçaların çok geniş görünmesi mümkündür. Bisiklet gibi, bacak ve basen kaslarını çalıştıran ve güçlendiren egzersizler, armut tipine önerilmez. Tam tersi koşu ve tempolu yürüyüş gibi sporlar, bacak ve kalça yağlarının kısa süre içinde erimesini sağlayacaktır. Plates yaparken ise kalçaları çalıştıran ve incelten egzersizler önerilir. Bedenin üst kısmında ise hafif ağırlıklarla yapılan sporlar faydalı olacaktır. Böylece kolların ve sırtın şekilli olması mümkün olur.

Kum Saati Vücuda Sahip Kadınlar Hangi Sporları Yapmalıdır?

Vücudunun alt ve üst kısmı dengeli olan, kum saati vücuda sahip kadınlar; vücudun aynı anda hem altını hem üstünü çalıştıran sporlara yönlenmelidir. Kum saati vücut şekli, oldukça büyük bir şanstır. Genellikle boyları uzun ve atletik görüntüye sahiptirler. Fakat dikkat edilmediğinde en çabuk bozulan ve şeklini kaybeden beden kum saatidir. Koşma, yüzme, dans, kısaca her türlü spor, kum saati vücut için ideal olur. Fakat iri göğüslü kadınların, sırt ağrısı kaçınılmaz olmaktadır. Bu sebeple sırt kaslarını çalıştıran hareketler önerilir.

Dikdörtgen Vücut Tipine Sahip Kadınlar Hangi Sporları Yapmalıdır?

Dikdörtgen vücut tipi; vücudun her bölgesinin eşit oranda şekil almasıdır. Bu vücut şeklinde, kollar uzun, bel oyuntusu yok denecek kadar azdır. Bu sebeple ilk olarak, beli incelten ve omuz kaslarını çalıştıran egzersizler önerilir. Fakat yüzme, koşu, yürüyüş, bisiklet, ip atlama gibi hem alt bölgeyi hem üst bölgeyi çalıştıran egzersizler, dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar için uygun olacaktır. Yine bedeni ince ve uzun gösteren plates ve yoga, dikdörtgen vücut şekli için ideal sporlar arasındadır.

Vücut Tipine Göre Spor Seçimi


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Vücut Tipine Göre Spor Seçimi - -


sitemap -- sitemap

banner