■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Cilt Bakımı Kışın Gerekli

Yazının Tam Başlığı: Cilt Bakımı Kışın Gerekli
Güzellik için komple yüz ve cilt bakımı

Cilt bakımı kışın mutlaka yapılmalı. Dermatoloji uzmanları özellikle kış mevsiminde cilt bakımı konusunda dikkat çekici açıklamalar yaptılar.

Cilt muayenesi yaptırılarak uygun cilt bakımının planlanması gerektiğini belirten Dermatoloji Uzmanları, çok sıcak su ile sık banyo yapma alışkanlığından da vazgeçilmesini tavsiye ediyorlar.

Kışın Cilt Bakımı Çok Gerekli

Ülkemizde güneş ışınları kış aylarında da kuvvetli olduğu için her mevsim korunulması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, güneşin deriyi kurutan, lekelere yol açan ve deri yaşlanmasını kolaylaştıran en önemli faktör olduğuna dikkati çekiyorlar.

Ciltte kuruma, cilt canlılığının azalmasına ve erken yaşlanmaya neden oluyor. Hem yaz hem de kış aylarında dermatolog tavsiyesi ile yaşa uygun nemlendirici özelliği olan medikal kozmetik ürünlerin kullanımı deri yaşlanmasını geciktirebiliyor. Bu doğrultuda cilt tipine uygun güneş koruyucu özelliği de olan nemlendirici ürünlerin her sabah yüze uygulanarak cilt bakımı yapılması gerekiyor.

Yaşı otuz beşin üzerindeki kişilerde cilt bakımı için yaşlanmayı geciktirici özelliği olan bir gece kreminin deri bakımına eklenmesi uygun olabileceği gibi, deri temizliğinde renkli, kokulu duş jelleri yerine; beyaz, kokusuz, kalıp sabunların tercih edilmesi daha doğru. Vücuttaki deri kuruluğunu engellemek için de her banyo sonrasında tüm vücuda nemlendirici uygulamak gerekiyor.

cilt bakımı Cilt bakımı yaparken, cilt tipine uygun ürünlerin seçimi için mutlaka dermatoloji uzmanına başvurularak seçim yapılmalı, rastgele ürün kullanılmamalı.

Dermatoloji Uzmanı tarafından, ciltte çok ciddi sorunlar varsa, kişiye özel olarak, yazın oluşan lekeleri azaltmaya ve deriyi canlandırmaya yönelik cilt bakımı, kimyasal peeling, PRP (cilt canlandırılması ve gençleştirilmesi amacıyla kanın santrifüj edilip, hastaya kendi trombosit kan hücrelerinin deriye enjeksiyon yolu ile verilmesi), radyofrekans (deride gerginlik sağlayan ve kırışıklıkları azaltan tedavi) ve fraksiyonel karbondioksit lazer (lekeleri ve kırışıklıkların azaltılması ve sivilce izlerinin yok edilmesi) gibi tedaviler de uygulanabiliyor. Bu cilt bakımı uygulamaları yaz aylarında yapılamadığı için tedaviye başlamak için en uygun mevsim sonbahar ve kış aylarıdır. Bu cilt bakımı uygulamalarının yanık, leke oluşumu ve kalıcı iz gibi yan etkilerden korunmak için mutlaka uzman dermatologlar tarafından yapılması gerekiyor.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

  • Kışın mutlaka cilt muayenesi yapılmalı ve uygun cilt bakımı planlanmalıdır.
  • Çok sıcak su ile ve çok sık banyo yapma alışkanlığından vazgeçilmelidir.
  • Banyo yaparken kullanılan temizlik ve vücut bakımı ürünlerinin doğru seçimine özen gösterilmelidir.
  • Cilt kuruluğuna sebep olmayacak, vücudun nem dengesini koruyacak sabun ve şampuanlar tercih edilmelidir.
  • Kalorifer peteklerine su kabı konulması ya da buhar aleti kullanımı gibi önlemler, ortamın nemini artırarak cilt kuruluğunun azalmasını sağlayacaktır.
  • Kışın gelmesiyle vücudun su ihtiyacı azalmış gibi hissedilse de, günlük su tüketimi miktarı azaltılmamalıdır.

Cilt Bakımı İçin Yoğurt, Mısır ve Hamsi Tüketin

Cilt bakımı, kış aylarında beslenme alışkanlıklarının değişmesinden de etkileniyor. Kış aylarında doğru beslenilmediğinde derinin canlılığı azalıyor.

Cilt bakımı için kış beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenler:
Kışın cilt bakımı için bol su içilmeli, probiyotikli yoğurtlar, mısır, omega üç yağ asidinden zengin özellikle hamsi gibi balıklar tüketilmeli. Bu besinler cildin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Çin’de yaygın olarak tüketilen yeşil çay ve soyanın içeriğindeki fenol ve genistein maddeleri nedeniyle yaşlanmayı geciktirdiği ve deri kanseri oluşumunu engellediği de bilinmektedir.

Cilt güzelliği için stresten uzak durulmalıdır. Huzurlu ve dengeli bir yaşam sadece ruh sağlığı için değil cilt bakımı için de önemlidir.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Cilt Bakımı Kışın Gerekli - -


sitemap -- sitemap

banner