■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Cilt Tipine Göre Yaz Bakımı

Yazının Tam Başlığı: Cilt Tipine Göre Yaz Bakımı

Cilt Tipine Göre Yaz Bakımı

Cildinize kış mevsiminde kullandığınız kozmetik ürünleri ve uyguladığınız cilt bakımı, yaz mevsiminde cildinizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaz.
Güneşin yakıcı etkisi, sıcaklar, ter, deniz suyu, havuz suyu cildinizi ciddi anlamda etkiler. Birçoğunuz yaz mevsiminde günlerce deniz kıyısında kalamıyorsunuz ama, güneşin yakıcı etkisi ve sıcak her an ve her yerde cildinizi olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Cildinize kışın kullandığınız ve iyi gelen bazı kozmetik ürünler, yaz mevsimi için yeterli olmayabilir. Bu nedenle yazın gerek cilt bakım ürünlerinizi gerekse makyaj malzemelerinizi seçerken bu mevsim değişimini dikkate almanız ve cildinizin ihtiyacını ona göre karşılamanız yararlı olur.

Mevsime göre cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi seçmek de yeterli değildir.Her cildin kendine özel bir yapısı ve ona göre bakımı vardır. Her cilt bakım ürünü ya da makyaj malzemesi her cilde uygun değildir. Yaz mevsiminde cilt bakım ürünlerinizi ve makyaj malzemelerinizi seçerken cilt tipine göre yaz bakımı ürünlerini seçmelisiniz.

Cilt tipine göre yaz bakımı nasıl yapılır? işte bu yazımız bu konuda size yardımcı olacak.
.

Normal ciltler

Normal ciltler, çok az bakımla ışıldayan talihli ciltlerdir. Yaz gelince, yazın zararlı etkilerinden korunabilmek için biraz yağlanırlar. Normal cilde sahipseniz; normal bir cilt temizleyicisi, tonik ve su bazlı bir nemlendirici kullanarak sağlıklı bir yaz geçirebilirsiniz. Normal ciltler güneşin zararlı etkilerine karşı mutlaka en az 30+ SPF (koruyucu faktör) bir kremle güneşten korunmalıdır.
.

Yağlı ciltler

Yağlı ciltlerin yağlanma eğilimi yaz mevsiminde daha da artar. Ama sık sık denize girenler ciltlerindeki yağlanmanın farkına varmazlar. Çünkü deniz suyu ve güneş yağlı cildi kurutur ve sivilceleri biraz söndürür. fakat deniz suyu ve güneş özellikle sivilceli ciltlerde, en hafif izlerin bile lekelere dönüşmesine sebep olur.

Yaz mevsiminde yağlı ciltlerde aşırı güneş siyah noktaları ve yağ butonlarını artırıcı etki yaparken, yağlı cilde uygun olmayan güneş yağları ve güneşten koruyucular da aynı sonuca neden olabilir.

Yağlı cilde sahipseniz, yaz aylarında kil içeren bir temizleyici, yağlı ciltler için tonik ve sonrasında da yağlanmayı azaltıcı bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Kil,yağlı cildinizdeki fazla yağı alırken cildi kurutmayan harika bir maddedir. Yağlı ciltler için losyonlar ya da mikro süngerler içeren nemlendiriciler de bu cilt tipinde çok yararlıdır. Bu ürünler ciltte oluşan fazla yağı emerek aşırı yağlanmayı engeller.

Yağlı cilt tipine sahipseniz çok şanslısınız. Çünkü; yağlı ciltlere kurutucu ve tahriş edici bir bakım uygulanmadıkça kolay kolay kuruyup kırışmazlar. Yağlı ciltler kırışıklık açıdan avantajlıdırlar.Yine de yağlı cilde sahip kişilerin yaz mevsiminde mutlaka yüksek faktörlü bir güneşten koruyucu krem (su bazlı) kullanmaları gerekir.
.

Kuru ciltler

Bu cilt tipi güneş ve denizden çok fazla etkilenir. Kuru ciltler yaz mevsiminde hızla kurumaya başlarlar. Kuru ciltlerde çizgiler, kırışıklıklar tüm diğer cilt tiplerinden daha çabuk kendini gösterir. Bu cilt tipi hem kış hem de yaz aylarında yoğun bakım ister.

Kuru cilde sahipseniz; yaz boyunca hassas ve kuru ciltler için hazırlanmış bir temizleme sütü, alkolsüz bir tonik ve yoğun bir nemlendirici kullanmaya devam etmelisiniz. Haftada 1 veya 2 kez kuru cildinizi nemlendirmek için nem maskesi uygulayabilirsiniz. Kuru cilt için yüksek faktörlü bir güneşten koruyucu kullanmanız önemlidir. Çünkü kuru ciltler güneşin etkisiyle lekelenmeye daha eğilimlidir.
.

Karma ciltler

Hangi mevsimde olursa olsun karma ciltlerin bakımı zordur. Karma cilde sahip kişiler cildine hangi kremi süreceğini şaşırır. Bu cilt tipi için en iyi bakım 2 çeşit ürün kullanma şeklinde olur. Yüzünüzün kuru olan bölgelerine yoğun bir nemlendirici, yüzünüzün yağlı bölgelerine yağ emme özelliği olan başka bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Kullanacağınız cilt temizleyici ve cilt toniği ise karma ciltler için hazırlanan özel ürünlerden olmalıdır. Kuru cilt tipi için güneşten koruyucu seçerken özellikle yağsız olanları tercih edilmelidir.
.

Lekeli ciltler

Cildinizdeki lekeler, hamilelik, rahatsızlık vb. nedenlerden oluşmadıysa, büyük olasılıkla bir önceki yazdan ya da daha önceki yazlardan kalan güneş lekeleridir. Lekeli olan bu ciltlerde cilt tipine göre (yağlı, kuru, normal ya da karma cilt) cilt bakımı yapılmalıdır. Lekeli ciltlerde, yaz boyunca 45–60 faktörlü bir güneşten koruyucu kullanılması gerekir.

Eğer çok yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanılmazsa lekeler güneşin etkisiyle koyulaşırlar. Lekeli cilde sahipseniz, güneşten koruyucuya ek olarak şapka kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Yaz sonunda bir cilt doktoruna danışırsanız; cildinizdeki bu lekelerden büyük ölçüde kurtulmanız için gerekenler konusunda doktorunuz size yardımcı olacaktır.
.

Cilt Tipine Göre Yaz Bakımı İle İlgili Aramalar

Cilt Tipine Göre Yaz Bakımı, Cilt Tipine Göre Bakım, Cilt Tiplerinin Bakımı, yağlı ciltlere yaz bakımı, kuru ciltler için bakım, karma ciltlerin yaz bakımı, cilt lekelerinden kurtulmak için, cilt tipine göre bakım,cilt tipleri, cilde yaz bakımı, cilt bakımı için yapılması gerekenler nelerdir …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Cilt Tipine Göre Yaz Bakımı - -


sitemap -- sitemap

banner