■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yazının Tam Başlığı: Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?
Güneş, güneşlenme, yaşlanma, cilt bakımı

Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yazın gelmesi ve kavurucu sıcakların başlamasıyla birlikte daha fazla maruz kaldığımız güneşin zararlı ışınları sonucu, güneş lekeleri de kaçınılmaz bir hal aldı. Cilt hastalıkları uzmanı Dr. Kerem Baykal, güneş lekelerinden kurtulmanın yollarını anlattı.

Yaz aylarının korkulu rüyası haline gelen güneş lekeleri artık dert olmaktan çıkıyor. Sıcaklıkların artması ve güneşin zararlı ışınlarına daha fazla maruz kalmak, ciltte lekelerin oluşmasına neden oluyor. Bu lekelerin oluşumunu engelleyebilmek için özellikle sıcaklığın çok şiddetli olduğu öğlen saatlerinde dışarı çıkmamak gerekiyor.

Öte yandan, güneş lekelerinin oluşumundan sonra, kendi kendimize farklı yöntemlerle çözmeye çalıştığımız yöntemlerle sonuç alınamayabiliyor. Peki, bu durumda ne yapmak gerekir? Ne gibi tedavi yöntemleri uygulanır? Bu soruların cevabını, Dermotolog Dr. Kerem Baykal, sizler için AjansHaber’e anlattı.

“EN BÜYÜK ETKEN HORMONEL NEDENLER”

Güneş lekelerini; güneşe bağlı olarak, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan melamin pigment nedeniyle oluşan lekeler olarak tanımlayan Kerem Baykal konuşmasına şöyle devam etti:

Bu lekelere, vücudun güneş alan yerlerinde daha sık rastlanır. Bunun yanında, güneş lekesine neden olan en büyük etken, hormonel sebeplerdir. Kişide hormon bozukluğu varsa, doğum kontrol hapı kullanıyorsa, bir takım kozmetik ürünleri kullanıyorsa, leke oluşumunu kolaylaştırıyorlardır. Kişinin kullandığı parfüm bile güneş lekesine sebep olabilir. Gündelik hayatımızda kullandığımız bazı kremler, güneş ışınlarıyla temas ettiğinde, güneş lekelerine neden olabiliyor.

“EN ÖNEMLİ TEDAVİ YÖNTEMİ LAZER TEDAVİSİDİR”

Bu lekelerin oluşmasında rastlanan bir diğer faktörün de hamilelik olduğunu belirten Baykal, hamilelikte güneşe maruz kalmanın bu lekeleri arttırdığını belirtti. Baykal, güneş lekesinden kurtulmak için en önemli tedavi yönteminin lazer olduğunu belirterek “Bir diğer yöntem, PRP dediğimiz yöntemdir. Bu yöntem de kişinin kendi kanını alıp faktörlerini ayrıştırıp tekrar kendisine enjekte ettiğimiz bir yöntemdir. Bir diğer yöntem ise kimyasal peelingtir. Bu saydığımız yöntemler en etkili 3 tedavi şeklidir.” dedi.

“TEK BAŞINA KREMLER ETKİLİ OLMUYOR”

Oluşan lekeleri kendimiz tedavi etmek istediğimizde, ilk kullandığımız yöntem krem kullanmak. Fakat krem uygulayarak, lekelerin sadece yüzde 15’i tedavi edilebilir. Yani tek başına krem kullanımı etkili bir yöntem değildir. Güneş lekesinden korunma yolları ise, öncelikle güneşe çıkmadan önce 30 faktörlü güneş koruyucusu kullanılmalı. Bunun dışında güneşten özellikle çok şiddetli olduğu saatlerde uzak kalınmalı. Şapka gibi ufak önlemler alınmalı.

KAYNAK: AjansHaber


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? - -


sitemap -- sitemap

banner