■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sağlıklı Cilt Önerileri – Dr. Mehmet Öz

Yazının Tam Başlığı: Sağlıklı Cilt Önerileri – Dr. Mehmet Öz
Doktor Mehmet Öz, Dr Oz Show

Sağlıklı Cilt – Dr. Mehmet Öz

Parlak, düzgün ve Sağlıklı Cilt, estetik görünüşümüzde önemli yer tutar. Genellikle insanlar, vücudun diğer bölümlerine göre cilt bakımına daha fazla önem verip, daha çok para ve harcarlar.

Cilt, D vitamini oluşturmak üzere güneşle sentez yaparak ki bu vitamin pek çok hastalıklara karşı korunmamızda önemli rol oynar. Cildimiz dışarıdan gelecek her türlü etkiye, enfeksiyonlara ve zararlı maddelere karşı ilk savunma hattımızdır. Ayrıca vücut iç ısısını koruyup dengede tutar.

Cilt ayrıca dokunma duyusu olarak da çok önemli görevler üstlenir, algılar sayesinde ağrı ve haz mesajları cilt tarafından alınır. Soğuktan, aşırı sıcaktan ve fiziksel zarar verecek şeylerden korumak için vücuda uyarılarda bulunur. Cilt, cinsel uyarılmanın da temelini oluşturur.

Tıbbi açıdan bakıldığında ise, cilt vücudun sağlık durumu yansıtıcısıdır. Örneğin; kuru ve dökülen cilt parçacıkları, karaciğer hastalıklarına işaret eder.

Sağlıklı Cilt Önerileri – Dr. Mehmet Öz Video:

Peki, estetik görünümümüz ve sağlığımız için bu kadar önemli olan bu organımızı nasıl korumalıyız? Doğru cilt bakımını uygulayabilmek için Dr. Mehmet Öz’den Sağlıklı cilt önerileri:

Dr. Öz, cilt sağlığı için nelere ihtiyaç olduğunu; sağlıklı cilt için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Amerika’daki Dr. Oz Show programından alınan bu videoda, Dr. Mehmet Öz tarafından, Sağlıklı Cilt Önerileri ve cilt güzelliği bilgileri verilmektedir.

İzlemenizi ve sevdiklerinizle paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Sağlıklı Cilt Önerileri:

Sağlıklı cilt önerilerinden bazılarını maddeler halinde sıralayarak, şöyle bir öneri listesi elde edebiliriz:

  • Cildinizin sağlıklı yağlanması için hafif bir vücut sabunu kullanın.
  • Banyo suyunuza 1 çorba kaşığı zeytinyağı eklemeyi deneyin.
  • Ciltteki ölü deriyi temizlemek için yumuşak fırça veya banyo bezi kullanın.
  • Banyo için aşırı sıcak su kullanmayın.
  • Banyodan sonra, henüz cilt nemliyken bir kat nemlendirici krem uygulayın.
  • Banyo sonrasında kurulanırken vücudu aşırı ovuşturmayın.
  • Cildi hassaslığını arttıran kimyasal boya ve aşırı kokuları kullanmayın.
  • Beslenmenizde, cildin hücre yenilenmesini sağlayan çinko ve C vitaminli yiyecekleri mutlaka bulundurun.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sağlıklı Cilt Önerileri – Dr. Mehmet Öz - -


sitemap -- sitemap

banner