Şişme ve sarkmalar için cilt sıkılaştırıcı

cilt bakımı, genç görünmek

Şişme ve sarkmalar için cilt sıkılaştırıcı

Cilt sıkılaştırıcı, bazı durumlarda gerekli bir uygulamadır. Yanlış beslenme alışkanlıkları ve fazla kilolar nedeniyle cilt ödem toplayabilir, bozulabilir, yağlanabilir, şişebilir ve sarkabilir. Özellikle diyetlerle uygulanan kilo kayıpları ertesinde, sağlıksız şekilde hızlı zayıflamalardan sonra, deride oluşan sarkmalar, çatlaklar veya şişmeler, oldukça üzücü durumlar yaşatabilir. Bu sorunların giderilmesi için doğanın sunduklarından yararlanabilirsiniz.

Bu amaçla hazırlanmış cilt sıkılaştırıcı doğal karışımları kolayca bulup satın alabilirsiniz. Evde kendi de cilt sıkılaştırıcı maske hazırlayabilirsiniz.

Şimdi size evde yapabileceğiniz ve şişme ve sarkmalar için cilt sıkılaştırıcı olarak kullanabileceğiniz bir cilt sıkılaştıcı tarifi vereceğiz.
.

Doğal cilt sıkılaştırıcı için gerekli malzeme:

5 tane limonun suyu
Bir şişe gliserin
Yarım kg kırmızı acı biber
Bir şişe biberiye yağı

Biberiye yağını ve gliserini aktarda hazır olarak bulabilirsiniz. Diğer malzeme olan limon ve kırmızı acı biber ise kolayca bulunabilen malzemedir.
.

Doğal Sıkılaştırıcı Karışımın Hazırlanması:

Gerekli bütün malzeme hazır edildikten sonra, önce kırmızı acı biberler haşlanır. Cilt sıkılaştırıcı yapmak üzere haşlanan biberler, limon suyunda ezilir. Bir şişe gliserin ve bir şişe biberiye yağı da eklenerek, hepsi birden blender ile karıştırılır. Karışımın hazırlanması bitmiştir, ama henüz kullanılacak durumda değildir.

Elde edilen bu karışımın en az üç gün, serin bir yerde, ışık almadan bekletilmesi gerekiyor. Bu amaçla, cilt sıkılaştırıcı karışımı koyduğunuz şişeyi veya kavanozu, alüminyum folyo ile sarıp, buzdolabında bekletebilirsiniz.
.

Doğal Cilt Sıkılaştırıcının Kullanımı:

Evde hazırladığınız bu doğal cilt sıkılaştırıcı karışımı, her gün düzenli olarak kullanmalısınız. Eğer mümkünse karışımı cildinize sürdükten sonra, o halinizle güneşlenin veya egzersiz yapın. Karışımın cildinizde bir saat kalması gerekir. Bir saatlik sürenin sonunda cildinizi ılık suyla yıkayın.

Bu doğal cilt sıkılaştırıcı düzenli olarak kullanıldığınızda, cildinizde gözle görülür derecede bir iyileşmenin olduğunu; şişliklerin azaldığını, cildin sıkılaştığını ve yenilendiğini göreceksiniz.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, göbek sıkılaştırıcı doğal maske, göbek sıkılaştırıcı yağlar, karın sıkılaştırıcı bitkisel yağlar, kilo verirken yuzun dusmemesi icin hangi maske yapilir, göbek sıkılaştırıcı maskeler, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: