■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Yaz Sonu Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazının Tam Başlığı: Yaz Sonu Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
cilt bakımı, genç görünmek

Yaz Sonu Cilt Bakımı


Yaz mevsimi boyunca güneşin zararlı etkileri altında kalan, denizin tuzu ve havuzların klorlu suyu ile bütün dengeleri bozulup yıpranan cildin, yaz sonu bakımını ihmal etmemek gerekiyor.

Yaz boyunca özellikle kadınlar, bronz bir cilde sahip olmak için ciltlerini güneşin etkilerine bırakıyor. Ancak güneşin zararlı etkilerinin cildinizde, yaşlanma başta olmak üzere birçok olumsuz sonuçları olduğunu da hatırlamak gerekiyor.

Bronzlaşmış bir cilt uğruna, sağlıksız bir cilde sahip olmayı hiç kimse istemez. O halde, yaz sonu cilt bakımı ihmal edilmemesi gereken bir bakım süreci olarak, bugünlerde sizi bekliyor.
.

Yaz Sonu Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz sonu cilt bakımı için her zaman uygulanan yöntemlerden çok farklı birşeyler yapmanız gerekmiyor olsa da; yaz sonu cilt bakımı denilen işlemlerin, özellikle yaz mevsimi sonunda mutlaka yapılması gerektiğini hatırlamak önemli.

Yaz sonu cilt bakımı uygulamaları içinde en çok öne çıkanlar, özellikle yazın kuruyan cildin doğal yapısını yeniden kazandırmaya yönelik işlemler. Bunlar içinde çeşitli cilt bakım kremlerinin düzenli kullanılması, özellikle besleyici ürünlerin cilde uygulanması gibi bakım işlemleri öne çıkıyor.

Hepsinden de önemlisi; uzmanlar, yaz sonu cilt bakımı için özellikle doğal ürünlerin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtiyor. Bu açıdan en çok önerilen işlemler ise, üzüm çekirdeği, pirinç ve mercimek gibi doğal ürünlerin granül formunda olanları ile yapılan peeling işlemleri…

Yaz sonu cilt bakımı için, üzüm çekirdeği unu, ufalanmış pirinç, mercimek unu gibi doğal granüllerle yapılacak zengin içerikli peelingler, en çok önerilen bakım şekilleri…

Elbette farklı cilt yapıları, yaz boyunca farklı sorunlar yaşamış olacağından; bu sorunların giderilmesi yöntemleri de farklı olacaktır. Bu nedenle, yaz sonu cilt bakımı işlemlerine başlamadan önce bir cilt analizi yaptırmak veya cildinizin özelliklerini iyi bilmek önemli.

Doğal ve besleyici peeling işlemleri ile, ciltte birikmiş olan cansız deri tabakasının peeling ile atılması, yaz sonu cilt bakımı işlemlerinin birinci aşaması… Daha sonra akne giderme işlemleri gibi daha spesifik sorunlara yönelmek gerekiyor. Bundan sonra da çeşitli cilt maskeleri ile cildi beslemek ve canlandırmak gerekiyor.

Eğer yaz güneşinin etkisiyle cildinizde güneş lekeleri veya cilt lekeleri oluşmuşsa, bu lekelerin giderilmesi için yapılması gerekenler, yaz sonu cilt bakımı işlemlerinin son aşamasını oluşturuyor. Ancak, cilt lekelerinin giderilmesi işlemlerine başlamak için, yazın tamamen bitmesini beklemek, doğru olur. Güneşin hâlâ etkili olduğu bugünlerde yapılacak olan leke tedavisi, pek etkili olmayabilir.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Yaz Sonu Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? - -


sitemap -- sitemap

banner