■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Buzdolabı Kullanımında Enerji Tasarrufu

Yazının Tam Başlığı: Buzdolabı Kullanımında Enerji Tasarrufu
Buzdolabında Enerji Tasarrufu

Buzdolabı, evde sürekli çalışan tek elektrikli ev aletidir. Evde tüketilen elektrik enerjisinin yaklaşık üçte biri buzdolabı için harcanır. Yazımızda paylaştığımız bilgilerle, buzdolabı kullanımında enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Buzdolabı Kullanımında Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Buzdolabı, evde sürekli çalışan tek elektrikli ev aletidir. Evde tüketilen elektrik enerjisinin yaklaşık üçte biri buzdolabı için harcanır. Buzdolabı kullanımı doğru yapılırsa önemli enerji tasarrufu sağlanabilir.

Buzdolabı kullanırken enerji tasarrufu için;

  • Buzdolabını, fırın, radyatör gibi ısı kaynaklarından ve güneş ışınlarından uzağa yerleştiriniz.
  • Buzdolabını yerleştirirken, arkasında ve yanlarında boşluk bırakınız.
  • Buzdolabının kapılarını uzun süre açık bırakmayınız.
  • Buzdolabına konulmadan önce, gıdaların fazla olan paketleri çıkarınız. Koruyucuların kalınlığı arttıkça, buzdolabı içindekileri serin tutmak için daha çok enerji harcayacaktır.
  • Buzdolabına sıcak yemek veya içecek koymayınız. Aksi halde üniteniz ısıyı uzaklaştırmak için daha uzun süre çalışarak enerjiyi fazla tüketecektir.
  • Buzdolabındaki derin dondurucudan çıkaracağınız donmuş bir malzemeyi bir gün önceden alarak buzdolabınıza koyunuz ve orada çözülmeye bırakınız.
  • Sıvı yiyeceklerin üzerini kapatınız, aksi halde dolabın içindeki nem oranı artarak buzdolabının daha fazla çalışmasına neden olacaktır.

Buzdolabı satın alırken enerji tasarrufu için;

  • Enerji tasarrufu için mutlaka enerji performans etiketlerini inceleyiniz ve en verimli enerji sınıfına sahip ürünleri tercih ediniz (A ve üzeri enerji sınıfındaki ürünler enerji tasarrufu sağlar).
  • Unutmayınız ki; enerji verim sınıfı yüksek olanlar fiyatları yüksek olmasına rağmen, daha az elektrik tüketmektedirler. Bu da çok önemli miktarda enerji tasarrufu demektir.

Enerji tasarrufu Buzdolabı kullanımında enerji tasarrufu istiyorsak, buzdolabı alırken enerji etiketlerine dikkat etmeliyiz.

————–

Buzdolabı Kullanımında Enerji Tasarrufu İçin Gelen Aramalar

Elektrik tasarrufu, enerji sınıfı, A sınıfı ne demek, beyaz eşya, buzdolabı kullanımı, Enerji Tasarrufu …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Buzdolabı Kullanımında Enerji Tasarrufu - -


sitemap -- sitemap

banner