Sağlık Festivali Güzel Bir Örnekti, Yinelenmedi

Sağlık Festivali Yaygınlaşsın

Sağlık Festivali kavramı, bizim ülkemizden daha çok, hangi ülkeye yakışır ki? Ülkemizde sağlık festivali düzenlenmesi ile ilgili bir haberimiz var. Keşke her yıl tekrarlansa, hatta diğer belediyeler de benzerleri ile toplumda sağlık bilincini geliştirme çalışmaları yapsalardı.

Sağlık Festivali kavramının ülkemizde yaygınlaşmasını diliyoruz.

İstanbul Çekmeköy Belediyesi’nin 2010 yılında düzenlediği, çok farklı bir festival, ülkemizde diğer belediyelere ve sağlık kuruluşlarına güzel bir örnek oluşturmaya adaydı.

Gazetelerde “En Sağlıklı Festival” başlıklarıyla duyurulan bu Sağlık Festivali, her yıl yinelenmesi ve diğer kurumlara güzel bir örnek oluşturması umuduyla, çok olumlu karşılanmıştı.

2010 yılının 14-19 Haziran günleri arasında, Çekmeköy Belediyesi ve Hisar İntercontinental Hospital tarafından gerçekleştirilen Çekmeköy Sağlık Festivali kapsamında, çok güzel etkinlikler yapılmıştı. Kızılay da dahil, birçok özel ve resmî sağlık kuruluşu katılmış ve kurulan standlarda hem ücretsiz sağlık hizmetleri sunulmuş, hem de sağlık bilgileri verilmişti.

Ne var ki, sonraki yıllarda Çekmeköy Belediyesi Kiraz Festivali düzenledi; iftar çadırları kurdu; Fotoğraf Yarışması yaptı; Organik Gıda Festivali yaptı; Uçurtma Festivali gerçekleştirdi; ama o Sağlık Festivali etkinliğinin ikincisi yapılamadı. Kuşkusuz, zorluklar çıkmıştır, o yüzden yapılamamıştır, ama keşke devamı yapılabilseydi.

Sağlık Festivali için güzel bir örnek.

Yalnızca Çekmeköy Belediye’sinden değil, diğer kentlerin belediyelerinden ve ülkemizdeki sağlık kuruluşlarından, bu güzel başlangıcı sürdürmelerini diliyoruz. Bu ülkenin sağlık çalışanları kadar, sağlık hizmetine ihtiyacı olan yurttaşları da mağdurdur. İtilip kakılan, üç kuruşuna göz dikilip kandırılan bu insanlarla, sağlık sektörü çalışanlarını karşı karşıya getirip, çatışma yaratmak isteyenlere inat; sağlık sektörünü halkla kucaklaştıracak bu tür etkinliklere önem verilmelidir.

Sağlık Festivali” kavramı, bizim ülkemizden daha çok, hangi ülkeye yakışır ki?

—–
Sağlık Festivali
Eski tarihli sağlık festivali haberinin linki BURADA.


Sağlık Festivali ile ilgili aramalar:

sağlık festivali yapılabilir mi, sağlık festivali nerede yapıldı, belediyelerin düzenlediği sağlık festivali örnekleri, halkın bilinçlenmesi için sağlık festivali yapılabilir, sağlık festivali düzenleme düşüncesi yararları, sağlıkla ilgili festival olur mu

.