Otomobil Tasarımının Eksiklerini Anlatan Bir Reklâm

auris aile otomobil reklamı ailecesaglik.com

Esprili Bir Otomobil Reklâmı

Otomobil, aile için bir ihtiyaç, ama oldukça pahalı bir ihtiyaç… Bu yüzden, otomobil reklâm senaryoları da çok iyi hazırlanıyor; etkileyici ve ilginç fikirlerle oluşturuluyor. Bugüne kadar çok ilginç otomobil reklâmları gördük; ama arabanın eksiklerini sayan bir reklâm hiç görmemiştik.

Şimdi, Auris marka otomobil reklâmında, bunu da görmüş olduk. Evet, bu reklâmda arabanın eksik yönleri bir bir sayılıyor. Esprili bir reklâm yapmak amacıyla böyle bir senaryo hazırlanmış ve açıkçası gerçekten de etkili oluyor. En azından biz reklâmı beğendik, sizinle de paylaşalım istedik.

“Düşünemedik, bu modele yetiştiremedik”

Auris reklâmındaki sunucu, “biz bunu düşünemedik, bu özellikleri bu modele yetiştiremedik, artık bir sonraki Auris’e koyarız” diyerek, aile otomobilinde yaşanabilecek çeşitli durumlara göre, otomobilin tasarımına eklenecek özellikleri sayıyor. Bu özellikler, Kavga Engelleme Sistemi (KES), Trip Durdurma Sistemi (TDS), Sesli Uyarı Sistemi (SUS) ve Gidiyormuş Gibi Sistemi (GGS) şeklinde adlandırılmış.

Bir sonraki otomobil modeline eklenecek olan bu özelliklerin geliştirilmesinde, çılgın mucit “Porof Zihni Sinir“den yararlanılmış duygusunu siz de yaşayacaksınız. Yeni modele yetiştirilemeyen ve bir sonraki modele kalan (?) bu özellikleri tanımak için, reklâmı izleyin, belki siz de beğeneceksiniz.

Not: İzleyeceğiniz reklâm, gerçek bir otomobil reklâmı; ama bizim bu reklâmdan burada söz etmemiz kesinlikle reklâm amaçlı değil; sadece beğendik ve paylaşmak istedik. Söz ettiğimiz reklâmı BURADAN izleyebilirsiniz.

.
.


İlgili Aramalar:

televizyon reklamlarında otomobil, yaratıcı reklamlar, beğenilen televizyon reklamları, son çıkan otomobil modelleri, esprili reklamlar, otomobil reklam videoları, ilginç otomobil tasarımları

 

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, teknoloji tasarım reklam senaryosu, zayıflama.
.