■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hürlist Site Listesi

Yazının Tam Başlığı: Hürlist Site Listesi
Hürlist Site Listesi

Hürriyet HürList site ve blog listesini tanıyalım

İnternette bir konuyu aramak istediğimizde, hemen arama motorlarına başvuruyoruz. Bu davranışımız her ne kadar alışılmış bir davranış şekli olsa da; istediğimizden oldukça uzak sitelerin arasında boğulduğumuz da çok oluyor. Kullanılan bir anahtar kelime yüzünden, bizim aradığımız sitelerle hiç ilgisi olmayan yüzlerce site, karşımıza çıkıyor.

Oysa, özellikle bizim aradığımız konuda yapılmış siteler listelenmiş olsa, biz de aramamızı o liste üzerinde yapsak, ne güzel olurdu değil mi? Evet, bu amaçla hazırlanmış “toplist” denilen site listeleri var, ama onlar da arayan kişiyi yanıltıp öne çıkmak için birçok yanıltıcı kritere göre sıralanmış olduğundan, pek işimize yaramıyor.

Arama yapanlar açısından Hürlist

İşte bu gereksinimi karşılamak için, Hürriyet gazetesinin oluşturduğu Bumerang sistemi kapsamında, bütün bu olumsuzluklardan arınmış bir site listesi var. Adı, Hürlist,com

Hürlist site listesi, Bumerang üyesi sitelerin, kategorilere göre sıralanmış düzenli bir listesini sunuyor. Diğer toplistlerden farklı olarak, site sahibinin muhtemel yanıltıcı anahtar sözcüklerine göre değil; Hürlist sisteminin editörleri tarafından değerlendirilerek sıralama yapılıyor.

Bu nedenle, Hürlist site listesinde siteler, ait olduğu kategori dışında, başka kategoride yer almak istese de, bu yanıltıcı durum editörler tarafından düzeltiliyor. Ayrıca, siteler de düzey ve niteliklerine göre değerlendirilerek, en nitelikli sitelerin, o kategorinin ilk sayfasında görünmesi sağlanıyor. Böylece, belirli bir konudaki siteleri görmek isteyen kişi, tam aradığı siteleri bulmuş oluyor.

Hürlist site listesinde ayrıca, kategori ve anahtar sözcük tabanlı arama yapma olanağı da var. Bu arama motorunun da çok başarılı olduğunu belirtmeliyim. Her kategorinin en iyilerinin yer aldığı bir liste de Hürlist sisteminde yer alıyor. İsterseniz, aradığınız konuda hazırlanan en yeni siteleri ve blogları da “en yeniler” bölümünde görebilirsiniz.

Site ve Blog sahipleri açısından Hürlist

Eğer blog veya web sitesi sahibi iseniz, Hürlist site listesine girerek, arayanların sitenize daha kolay ulaşması için bir kapı açmış olursunuz. Bunun yanısıra, Hürlist site listesinde yer alarak, sitenizin arama motorlarında daha fazla indexlenmesini de sağlayabilirsiniz. Bunun anlamı, uygulamada arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmanız demektir.

Analytics verilerine bakarak, sitenize Hürlist sayfasından gelenlerin, beklentilerinizden az olması sizi yanıltmasın. Bu veriler, konunun yalnızca görünür yüzüdür. Görünmeyen yüzünde ise, Hürlist’in SEO açısından Google ve Alexa’daki konumunuza yapacağı olumlu etkiler önem taşır.

 


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hürlist Site Listesi - -


sitemap -- sitemap

banner