Samsung Note II’nin Özellikleri

Samsung Galaxy Note sII-III

Samsung Note II ve Note I’in genişletilmiş yeni ekranının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Bu konuda ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir teknoloji araştırması yaptık.

Samsung Note II

Samsung Note 2 piyasada. Daha 10 yıl önce neredeyse hiç biri yokken, bugün günlük yaşamımız içinde çeşitli elektronik cihazlar kullanıyoruz. Yaşamı kolaylaştıran bu araçlar, öylesine hızla yayılıp benimsendi ki, onlar olmadan önce nasıl yaşadığımızı hatırlamıyoruz bile…

Üstelik, her gün bir yenisi, daha üstün özelliklerde yeni bir sürümü çıkan bu cihazların başında tabii ki cep telefonları ve özellikle de “akıllı telefon” kategorisindeki marifetli ve sevimli aygıtlar geliyor.
.

Samsung Note 2

İşte bu elektronik aygıtların başlıca üreticilerinden biri olan Samsung da bilindiği üzere, akıllı telefon koleksiyonuna her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Bugün, piyasaya yeni sürülen Samsung Note II’den söz edececeğim.

Samsung Note II‘yi teknik özellikler bakımından Samsung Galaxy sIII ile karşılaştırdığımızda çok da büyük yeniliklerle geldiği söylenemez. Samsung Note II‘nin de önceki modellerde olduğu gibi, kullanıcılar tarafından ençok beğenilen özelliği, bir kaleminin olması ve bu sayede iş alanında kullanıcılara kolaylık sağlaması. Öne çıkan başka bir özelliği ise, ekran boyutunun 5.5 inç olması…

Peki bu son özelliğin, yani genişletilmiş yeni ekranın olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Bu yazıda, kendi beğenime ve tercihime göre, işte bunu ele alacağım.

Artıları

– Daha geniş ekranda film seyretme olanağı sunması…
– Alışılandan daha fazla sayıda uygulamayı tek bir ekranda görmek…
– Doğal olarak, daha geniş çizim alanı sağlaması vb…

Eksileri

– Ekranın tepki vermesinde bazı aksaklıklar yaşanması (note I)
– Menüler arası geçişlerde düzensizlikler olması (note I)
– Daha kısa pil ömrü (note I)
– Tabii, daha fazla yer kaplaması…
– Dışarıda taşırken, taşıyana normalin ötesinde rahatsızlık vermesi vb…

Bence…

Samsung Note I’de ekranın tepki verişindeki aksamalar, daha kısa pil ömrü, menüler arası geçişlerdeki düzensizlikler gibi aksaklıklar vardı; ama geliştirilen Quard Core işlemci ile bu aksaklıkların giderilebilmiş olduğu iddia edilse de, ilerleyen zamanlarda bu aksaklıklar yaşanmaya devam eder mi, etmez mi, bence tartışılır doğrusu.

Benim kişisel tercihime göre, ekran genişliği ne kadar çok olursa o kadar iyidir anlayışı, cihazın taşınır bir cihaz olduğu göz önüne alındığında, rahat kullanım için pek de doğru sayılmaz. Bu taşınır cihazların kullanım rahatlığı düşünüldüğünde, eğer grafik tasarım alanında çalışıyor değilseniz; alacağınız telefonun ekran boyutu en çok Samsung Galaxy sIII kadar olsun, derim.

Tabii, yine de zevkler, renkler ve ekran boyutları tartışılmaz.
.

samsung

İlgili Aramalar:

cep telefonu ekran boyutu, geniş ekran iyi mi, samsung cep telefonu, cep telefonunda ekran ne kadar olmalı, cepte en uygun ekran boyu ne kadar, samsung note 2 telefonun ekranı, samsung’un yeni cep telefonu modeli

 

.