■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Almanya’da Bağımlılık Tedavisi

Yazının Tam Başlığı: Almanya’da Bağımlılık Tedavisi

Almanya’da Bağımlılık Tedavisi

Bir bağımlılığın ne zaman başlayacağını söylemek güçtür. Alkol, nikotin (sigara) veya bağımlılık yapan diğer maddeleri kullanan herkes bağımlı olmaz. Bağımlılığa giden yolun çok sayıda aşaması vardır. Önce kişi bunun nasıl birşey olduğunu dener, daha sonra ona alışır ve bir zaman kendini daha iyi hissetmek veya günlük olayların üstesinden gelmek için bu maddeye veya belirli bir davranışa ihtiyaç duyar. Burada önemli olan husus neyin olduğu değil (alkol, esrar, şans oyunları), bunun ne kadar sıklıkla tüketildiği, ne kadar çok alındığı ve onunla bağlantılı mutluluğun ne kadar çok olduğudur.

Almanya’da Yasa Bağımlılık Yapan Uyuşturucuları Yasaklıyor

Almanya’da belirli uyuşturuculara sahip olmak veya onların ticaretini yapmak cezayı gerektirir. Detaylar Uyuşturucu Maddeler Kanunu’nda yer alır. Esrar (Haşhaş, Marihuana), Amfetamin (Ecstasy, Crack), Eroin ve Kokain yasa dışı bağımlılık yapan maddeler kapsamına girer.

Bağımlıların Bağımlılık Tedavisi Yardımı Alma Hakları Vardır.

bağımlılık Bağımlılık hastalarının tıbbi yardım, danışmanlık ve terapi alma hakları vardır. Bağımlılık yapan maddeler hasta insanların günlük yaşamlarına veya düşüncelerine sıklıkla tesir eder. O bakımdan hasta kişinin aile yakınları ve arkadaşları da bundan ıstırap duyarlar. Bu yüzden danışma ve yardım olanakları Bonn’da sadece bağımlılık hastaları için değil, onların hayat arkadaşları, ebeveynleri ve çocukları için de vardır.

Alkol, sigara ve diğer tütün mamulleri yetişkinler için yasaldır. Ancak bunların sağlıkla yakından uzaktan alakaları yoktur. Sigara en büyük önlenebilir sağlık riskidir ve nikotin çok çabuk tiryakilik yapar. Almanya’da alkol ve nikotin tüketimi yüzünden her yıl binlerce kişi ölmektedir. Bonn Belediyesi „Bağımlılık Hastalarına Yardım ve Bağımlılığı Önleme Kılavuzu“ broşürüyle danışma ve yardım olanakları hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Almanya’da Bağımlılık ve Gençliğin Korunması

Alkol, sigara veya bağımlılık yapan diğer maddeler çocuklar ve gençlerin sağlığı için çok daha tehlikelidir. Bağımlılık yapan maddelerle ne kadar erken yaşta tanışılırsa, bağımlılık yapma ve bir zarara yol açma tehlikesi de o kadar büyük olur.

Bu yüzden Almanya’da tütün mamullerinin 18 yaşından büyük yetişkinlere satılmasına izin verilir. Ayrıca halka açık yerlerde gençlerin nargile içmesi de yasaklanmıştır. Alkolün 16 yaşından küçüklere satılmasına müsaade edilmez. Onların halka açık yerlerde alkollü içki içmelerine de izin verilmez. Esas itibariyle rakı, likör ve viski gibi alkollü içkiler sadece yetişkinlere müsaade edilmiştir. Bunların tümü Gençliğin Korunması Hakkındaki Kanun’da düzenlenmiştir.

Almanya’da yaşıyorsanız ve sizin ya da bir yakınınızın bağımlılık sorunu varsa, konuyla ilgili yardım alabileceğiniz internet sayfaları:

  1. Bonn Federal Kenti: Bağımlılık
  2. Bonn Federal Kenti: Bonn Sosyal Adresler Rehberi
  3. „Çocukları güçlendirin“ Kampanyası
  4. drugcom
  5. Alman Bağımlılık Sorunları Merkezi

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Almanya’da Bağımlılık Tedavisi - -


sitemap -- sitemap

banner