Anti-Aging Nedir?

anti-aging, yaslanmayı yavaslat

Anti Aging nedir, nasıl yapılır?

Anti-aging, sözcük anlamı olarak, yaşlanmaya karşı tavır almak, yaşlılığı önlemek gibi anlamlar taşısa da; şu andaki bilimsel gelişme düzeyinde yaşlanmayı tamamen önlemek imkânsızdır. Yeterli ömrü olan herkes günün birinde yaşlanacaktır ve bu doğal gelişmeyi ortadan kaldırmak olanaksızdır. Bu nedenle ‘’Anti-aging’’ sözcüğünü, “yaşlanmayı durdurmak, yaşlanmamak, yaşlılığı ortadan kaldırmak, her zaman genç kalmak” gibi anlamlarda kullanmak, doğru anlamında kullanmak olmaz.

Uzun yıllar genç ve güzel kalmak mümkün.

Ancak yine de, buraya kadar olumsuz yönünü belirttiğimiz gerçeğin; bir de “iyi haber” diyebileceğimiz bir yönü var.  Evet, iyi haber, “anti-aging” olayının, doğru anlamda kullanıldığında, bir gerçek olması.  Yâni, anti-aging sözcüğünü “daha uzun yaşamak, ömrü uzatmak, bakımlı yaşlılık, daha uzun süre genç görünmek, daha uzun bir zaman genç olmak, yaşlılığı ertelemek, yaşlanmayı geciktirmek, yaşlandığında çökmemek” gibi anlamlarda kullandığımızda; bugün artık yapılabilen bir çalışmadan söz etmiş oluyoruz.

Günümüzde anti-aging çalışmaları, daha uzun süre genç görünmek, sağlıklı yaşlanmak,  yaşlılıkta sağlıklı olmak ve ömrü uzatmak gibi amaçlara yönelmiştir; çok başarılı sonuçlar da alınmaktadır.

Erken yaşlanma

Yaşı pek ileri olmadığı ve hatta genç yaşta olduğu halde, görünüm, beden sağlığı ve yaşam kalitesi açısından “yaşlı” olan insanlar vardır. Bu kişilerin durumuna, biyolojik bakışla “erken yaşlanma” demek mümkündür. Eğer günümüzde gelişen anti-aging çalışmalarından haberiniz yoksa ve uygulamıyorsanız, 40 yaşında olduğunuz halde kemikleriniz 65 yaşındaki birinin kemikleri gibi olabilir.

Bunun tersi olarak, eğer anti-aging yöntemlerini uyguluyorsanız ve anti-aging ürünlerini kullanıyorsanız,  70 yaşında olduğunuz halde yüzünüz ve vücudunuz 40 yaşında, kalbiniz de 30 yaşındaki gibi olabilir.

Anti-Aging çalışmasına gençken başlayın

Kişisel anti-aging çalışmalarınızdan başarılı sonuçlar almak istiyorsanız, “daha erken” deyip, anti-aging için yaşınızın ilerlemesini beklemeyin. En başarılı anti-aging çalışmaları, genç yaşlarda başlanılan çalışmalardır; yaş ilerledikçe yararı görülür. Ama yaşınız ilerlemişse, daha genç görünmek de yine bu ürünlerle mümkün.

Önce yaşlanıp, sonra geri dönmeye çalışmak değil; gençliğin süresini uzatmak, en doğru yöntemdir. Anti-aging ürünleri kullanmayı, daha gençliğinizde, beslenmenizin bir parçası haline getirin. Yaşlanmanın nasıl olduğu hakkında bilgiler edinip, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilerek yaşayın.

Anti-aging Bu bilgilerle ve bu anti-aging ürünleri ile, genç olarak yaşayacağınız yılları, normalin iki katına çıkarabilirsiniz.

.
İlgili Yazılar:

1 yorum

  1. Anti-Aging konusunun sadece “gençmiş gibi” görünmek amaçlı olduğunu sanıyordum. Belki de ilk başlarda böyleydi, bende o izlenim kalmış. Ama şimdi bakıyorum, anti aging çalışmaları gerçekten de yaşlanmayı geciktirmeye ve insan ömrünü uzatmaya yönelik bir rota kazanmış. Bu gelişme, insanlığın geleceği açısından bence çok sevindirici. _

Yorumlar kapatıldı.