■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Genç Kalmak İçin Altı Vitamin – Mineral

Yazının Tam Başlığı: Genç Kalmak İçin Altı Vitamin – Mineral
Meyveler, sebzeler, vitaminler

Genç Kalmak İçin Altı Vitamin – Mineral

Yaşlanmayla birlikte insan vücudunda birçok fizyolojik ve metabolik değişiklikler oluşuyor.

Yaş ilerledikçe, özellikle 40’lı yaşlardan sonra metabolizma hızında azalma, yağsız doku kitlesinin azalması ve tat alma duyusunda değişim gibi bazı sorunlar yaşanabiliyor.

İlerleyen yaşlarda beslenme düzeni buna uygun biçimde ayarlanırsa bu sorunlar en aza indirilebilir veya tamamen ortadan kaldırılabilir.

Yaş ilerledikçe vücudun ihtiyacı olan ve takviye olarak alınması önem taşıyan başlıca 6 vitamin/mineral bulunuyor. Bunlar: “B12 vitamini, kalsiyum ve fosfor, Omega-3 yağ asitleri, çinko ve D vitamini.”

B12
B 12 vitamini, karaciğer hastalıklarından korunmada, sinir sistemi fonksiyonlarının sürdürülmesinde, kalp-damar sağlığının korunmasında, kan hücrelerinin yapımında ve zihinsel fonksiyonların sürdürülmesinde çok önemli bir vitamin. B 12 vitamini, özellikle balık ve yumurtada, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünlerinde bulunuyor.

KALSİYUM ve FOSFOR
Kalsiyum ve fosfor kemik ve diş sağlığının korunması, kemik erimesinin önlenmesi, kasların güçlenmesi, sinir sisteminin çalışması için çok önemli. Badem, fındık, soya fasulyesi, kuru baklagiller, süt ve süt ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler, tarhana, pekmez, tahin, kılçığı ile yenilebilen balıklar, çekirdekli üzüm kalsiyum ve fosfor açısından zengin besinlerdir.

OMEGA 3
Omega-3 yağ asitleri, kalp-damar sağlığının korunmasında, şişmanlıktan korunmada, eklem iltihaplanmalarından korunmada önemlidir. Balık, balık yağı, su ürünleri, kolza, keten tohumu yağı ve yeşil yapraklı sebzeler omega 3 bakımından zengin besinlerdir.

ÇİNKO
Çinko, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı direnç geliştirir, unutkanlık ve bunamadan korunmamızı sağlar. Deniz ürünleri, yağsız kırmızı et, karaciğer, süt, peynir, yumurta, fındık, ceviz, muz, tam tahıllar, kuru baklagiller çinko bakımından zengin besinlerdir.

D VİTAMİNİ
D vitaminin eksikliğinde birçok eklem problemi ortaya çıkmaktadır. Yaş ilerledikçe, kan düzeyindeki D vitamininin kontrol edilmesi gerekir. Özellikle güneş ışığı, balık, yumurta, sıvı yağlar ve yeşil sebzeler D vitamini kaynaklarıdır.

——–

Genç Kalmak İçin Altı Vitamin – Mineral İle İlgili Aramalar

Genç Kalmak, vitaminler, mineraller, yaşlanmayı önleme, yaşlandıkça ihtiyaç duyulan vitaminler, yaşlılar için vitamin ve mineraller, yaşlılıkta beslenme

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, genç kalmak için hangi vitaminler, genc kalmak icin vitaminler, Genç kalmayı sağlayan temel besinler, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Genç Kalmak İçin Altı Vitamin – Mineral - -


sitemap -- sitemap

banner