Liposuction Fiyatları – Liposakşın Fiyatı

Liposuction Fiyatları

Liposuction nedir, nasıl yapılır? Liposuction ameliyatı fiyatı ne kadardır? Liposuction kaça malolur?

Liposuction ya da halk dilinde bilinen adıyla Liposakşın bölgesel olarak birikmiş fazla yağların vakum ile alınması ameliyatıdır. Vücudun yağ olan herhangi bir alanında yağ fazlalığını azaltmada ve gidermede kullanılmaktadır.

Liposuction ameliyatı fiyatları yapılacak vücudun bölgesine ve alınacak yağ miktarına göre belirlenir. Bu yüzden bir estetik plastik cerrahi kliniğine giderek muayene olmanız gereklidir.

Klinikte muayene olup, doktorunuzla yüz yüze konuşarak ameliyatı planlayabilir ve ameliyat maliyeti ne kadar tutar, bunu öğrenebilirsiniz.

Liposuction 2017 fiyatları neye göre değişir?

Liposuction fiyatları hastadan alınacak yağ miktarına, uygulama yapılacak alan sayısına, hastanın yaşına, kilosuna, anestezi şekline, ek tedaviye ihtiyaç olup olmamasına göre değişir. Liposakşın fiyat ücret bilgisi için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. Hastaya bağlı faktörler dışında diğer faktörlere bağlı olarak da ücret değişebilmektedir. Örneğin İstanbul Liposuction Fiyatları ile başka bir ilde liposakşın fiyatları farklı olabilmektedir. Mevzuat gerekçesiyle web sitemizde fiyat bilgisi paylaşmamız mümkün değildir.

Ancak genel bir fikir edinmek istenirse, liposuction fiyatlarının alt ve üst maliyet fiyatları, ortalama liposuction ameliyatı fiyatları 2016-2017 yılı itibari ile 3,000 tl ile 15,000 tl arasında değişiklik gösterir. Ameliyat alanları genişledikçe ödenecek bedel daha da yüksek olur.

Liposuction büyük ve riskleri olan bir ameliyattır. Bu nedenle karar vermeden önce çok iyi düşünmeli ve değerlendirilmelidir. Sağlığı tehdit eden aşırı bir kilo sorunu yoksa, daha güzel olmak uğruna sağlığınıza çok büyük zarar verebilirsiniz. Doktorunuz zaten bu ameliyatı gerekli görmezse gerçekleştirmez.

Yağ Aldırma Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanıyor mu?

Liposuction, eğer zorunlu bir durumdan kaynaklı değilse ve hastanın sağlığını tehdit eder duruma gelmemişse sigorta kapsamında değerlendirilmez.

Aşağıdaki videoda Op.Dr. Arda Katırcıoğlu’ndan Liposuction hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Liposakşın İle İlgili Açıklayıcı Video

Liposakşın Belirli Aralıklarla Tekrarlanır mı?

Bu işlem botoks gibi bir işlem değildir. yani 8 ayda bir tekrarlama istemez.

Liposuction yapılan kısımlar tekrar ameliyat gerektirmez. Ama şunu da belirtmek isteriz ki, ameliyat olan bölgede mutlaka bir miktar yağ dokusu vücut için kalır.
Yani o bölgede tekrar yağlanma olabilir ama hiçbir durumda eski hali kadar yağlanma olmaz.

Ayrıca liposuction yapılmış olan bir bölgeye tekrar liposuction yapılması tıbbi açıdan mümkündür. Tekrar yağlanmaya karşı bu yağ alma operasyonu yapılarak devam eder.
Ameliyat sonrasında tabi ki artık hastanın da kendine dikkat etmesi gerekir. Abur cubur yiyeceklerden uzak durması, yeniden yağlanma riskini yok eder.

liposuction fiyatları Liposuction ile ilgili aşağıdaki yazılarımıza da göz atmanızı öneririz.
Liposuction Nedir, Nasıl Yapılır?
Liposuction ile Zayıflanır mı?

liposuction fiyatları İle İlgili Aramalar

liposuction fiyatları, liposakşın fiyatı, liposuction fiyatı, ameliyatla yağ aldırma, estetik ameliyat, estetik cerrahi, liposuction ameliyatı kaç para, liposakşın fiyatları…
—————–

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, liposuction fiyatları 2015, liposakşın fiyatları, yağ aldırma fiyatları 2015, liposakşın fiyatları 2015, liposuction ücretleri, liposuction fiyatları, liposuction maliyet fiyatları, zayıflama.
.

1 yorum

  1. Merhaba. Size bir sorum olacaktı, ben geçen sene Eylül 2016 liposuction ameliyatı oldum üst bacaklarımdan. Bu sene Eylul ayında tekrar olmak istiyorum. Çünkü geçen sefer 3.5 litre yağ alabildiler sadece. Tehlike olmaması için. Sizce tekrar bacaklarımdan liposuction ameliyatı olsam bir tehlikesi varmı ve zararlı mı?? Cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Yorumlar kapatıldı.