Liposuction Nedir, Nasıl Yapılır?

Liposuction Nedir

Liposuction nedir, nasıl yapılır? Liposuction ameliyatı nasıl uygulanır?

Liposuction ameliyatı, genel olarak vücutta birikmiş ve diyet veya spor ile atılması mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerini vakumla alarak atma işlemidir. Liposuction ameliyatı ile karın germe veya popo incelme mümkün olabilir.

Liposuction ameliyatı genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. Ameliyat süresi 1,5 – 2,5 saat arasında değişiklik gösterir. Bu ameliyat ölüm riski taşımaz.

Ameliyat estetik olarak yapılır. Zorunluluk veya bir hastalığın tedavisi değildir. Bölgesel yapılabilir ve o bölgenin fiziksel durumuna göre yağ emme işlemi yapılır.

Liposuction ameliyatı genel olarak yağ dokuları ve birikmiş yağları çeker. O bölgede kalan fazlalıklar veya deri birikmesi cerrahi olarak düzeltilir.

Liposuction ameliyatı ile kilo verilmez. Birçok hasta Liposuction ameliyatı ile kilo vermeyi, daha ince veya fit görünmeyi ister. Fakat bu ameliyat zayıflama işlemi değil, aksine zayıfladıkça vücutta beliren veya çıkmayan yağların cerrahi olarak tahliyesi işlemidir.

Liposuction ameliyatı sonrasında ağrı sızı ve morluklar olabilir. Dikişler kendinden eriyen dikişler olup tekrar alınması gerekmez.

Fakat bu ameliyat büyük ameliyatlar sınıfına girdiğinden, ameliyat sonrası doktor kontrolü şarttır. Doktorun tavsiyeleri ve ödevleri birebir tatbik edilmelidir.

Bazı aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. Bu yüzden liposuction ameliyatı sonrası 1 ay süre ile doktora görünmeniz gerekir. Bu kontrollerde yapılan önemli bir şey yok. Bu kontrol sürecinde ilaçla bir tedavi uygulanmaz. Sadece doktorunuz dikişler atmış mı, sorun var mı, kanama var mı gibi kontrol altında tutmak için kliniğe çağırır.

liposuction nedir Liposuction ile ilgili aşağıdaki yazılarımıza da göz atmanızı öneririz.

Liposuction ile Zayıflanır mı?
Liposuction Fiyatları – Liposakşın Fiyatı

.

liposuction nedir İle İlgili Aramalar

liposuction nedir, liposakşın fiyatı, liposuction fiyatı, ameliyatla yağ aldırma, estetik ameliyat, estetik cerrahi, liposuction ameliyatı kaç para, liposakşın fiyatları…

.