■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Almanya’da Engellilik

Yazının Tam Başlığı: Almanya’da Engellilik
engelli olmak ailecesaglik.com

Almanya’da Engellilik

Almanya’da engellilik konusu önemli bir konudur. Almanya’da yaşayan engelli kişiler bireysel olarak bilgilendirilmeli, teşvik edilmeli ve desteklenmelidir. Bu bakımdan Bonn’da da engellilere yardımcı olan çok sayıda kuruluş ve olanak vardır. Esas olarak engelli insanlar da diğer herkes gibi ayrımcılık ve haksızlığa karşı korunma hakkına sahiptir.

Engellilik ve Engelli Çocuklar

Engellilik sorunu çocuk çok erken yaşta farkedilirse, çocuğun gelişimi daha sağlanabilir. Çocuğumun gelişimi normal mi? Çocuğumda engellilik durumu mu var? Çocuğum bu aşamada neleri yapabilmeli? Kendi yaş grubu için normal bir gelişim gösteriyor mu? gibi çok sayıda soru Çoğu anne-babanın kendi kendine sorduğu ve endişe duyduğu sorulardır. Önemli olan çocuğun dikkatli bir şekilde gözlemlenmesidir. Eğer çocuğun gelişiminden şüphe ediliyorsa, bu çocuk doktoruyla konuşulmalıdır. Almanya’da gelişimi gecikmiş ya da engelli bebek veya küçük çocuklar için erken destekleme kuruluşları vardır. Bu kuruluşlar anne-babaya destek verir ve çocuklara kendi yeteneklerine göre yardım eder. Çocuğun gelişimindeki gecikme veya engellilik sorunu ne kadar erken teşhis edilirse, çocuğa yardım etmek de o derece kolay olur.

Ulaşımdan Tercümanlığa Kadar Engellilik Hizmeti

Almanya’da yalnızca bebek ve çocuklar için değil tüm yaş gruplarındaki engellilik problemi olanlar için yaşamın kolaylaştırılması amaç edinilmiştir. Almanya’da yaşamaya yeni başladıysanız ve engellilik sorununuz için yardım ve kolaylıklarla ilgili bilgi almak istiyorsanız; Bonn Belediyesi’ne ait internet sitesinde engelli insanlar için Olanaklar ve Yardımlar hakkında genel bir fikir sahibi olmak mümkündür. Bu olanaklar, engelli insanlar için ulaşım hizmetlerinden ağır engelliler için otopark kartlarına veya internet erişimlerindeki engelleri bildirim yerine kadar uzanmaktadır. Ayrıca işaret dili tercümanı arayan veya televizyon ve radyo harcı (GEZ) muafiyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için de burası doğru bir adrestir.

Almanya’da engellilik konusuyla ilgili yardım alabileceğiniz internet sayfaları:

Bonn Federal Kenti: Engelle Yaşamak

Bonn Federal Kenti: Engelli İnsanlar için Danışma Bürosu

Bonn Engelliler Birlik Derneği

Disiplinlerarası Erken Destek

Bonn Yaşama Yardım: Erken Destek

engellilik Almanya’da yaşıyorsanız, şanslısınız, yaşamınızı normal kişiler gibi en rahat şekilde sürdürebilmeniz için her türlü önlem alınmış durumda, bazılarını yukarıda sıraladığımız yardım alabileceğiniz çok sayıda kuruluş bulabilirsiniz. Yani sözün kısası; Almanya’da engellilik sorun değil

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, almanyada engelli cocukgu olanlara yardim, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Almanya’da Engellilik - -


sitemap -- sitemap

banner