■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı?

Yazının Tam Başlığı: Erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı?
Erkek karın kası, baklava, bel göbek zayıflama

Erkeklerde bel çevresi kalınlığı birçok hastalığın bir belirtisi olarak kabul edilmektedir.

Üstelik, yalnızca erkeklerde değil kadınlarda da bel çevresi kalınlığı sağlık açısından önemli bir konudur.

Erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı?

Şimdi erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalıdır, bel çevresi kalınlığının ideal oranı nedir, kaç cm’den fazla olan bel çevresi hastalıkları işaret etmektedir? Buyurun bu soruların cevabını bulmaya…

Erkeklerde bel çevresi ölçüsü

Erkeklerde bel çevresinin kalınlığı 94 cm’i geçmemelidir. Genellikle bel çevresi boyun yarısı kadar normal kabul ediliyor.

Eğer erkeklerde bel çevresi kalınlığı 94’ü geçerse kalp hastalıkları, şeker hastalığı ve kanser hastalıklarının riski de artıyor.

Bel çevresi ne kadar ince olursa bu hastalıklara yakalanma riski de o kadar düşüktür.

Hemen elinize bir mezura alın ve bel çevrenizi ölçmeye başlayın. Eğer normal değerlerin üzerinde bir bel çevresine sahipseniz, bu durumu ciddiye alıp kısa süre içinde kendinizi uzman bir hekime muayene ettirmelisiniz.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, bel çevresi kaç cm olmalı, erkekte bel çevresi, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı? - -


sitemap -- sitemap

banner