■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Almanya’da Ücretsiz Tedbir Muayeneleri

Yazının Tam Başlığı: Almanya’da Ücretsiz Tedbir Muayeneleri
Çocuk hastalıkları, hasta çocuk, bebek hastalıkları

Almanya’da ücretsiz tedbir muayeneleri hakkında, ülkede yaşayan vatandaşlarımızın bilmesi gerekenler…

“Almanya’da Ücretsiz Tedbir Muayeneleri” yazımız ülkede yaşayanların sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesi için düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçirilmesinin önemsendiğini ve birçok sağlık kontrolünün masraflarının Alman Sağlık sistemi ve sağlık kasalarınca karşılandığını anlatan bilgilendirici bir yazıdır.

Almanya’da Ücretsiz Tedbir Muayeneleri

Sağlık için kontrol her yaşta önemlidir. Ama özellikle çocuklar için tedbir muayeneleri kaçınılmazdır. Alman Sağlık Sisteminde çocuğun doğumundan ilkokula başlamasına kadar geçen süre için ücretsiz olarak on muayene öngörülmüştür (U1-U9). Bununla hastalıklar ve istenmeyen gelişmeler erkenden teşhis edilebilir. Bu muayeneler anne-babaya güven, çocuğa da bir yardıma ihtiyaç duyulması halinde, bu yardımı zamanında elde etme şansı verir.

tedbir muayeneleri Almanya’da tüm Almanya’da Ücretsiz Tedbir Muayeneleri çocuğun doğumundan sonra anne-babaya verilen sarı deftere işlenir.

Bu „U-Heft“ (Muayene Defteri) çok iyi saklanması gereken önemli bir belgedir.

Almanya’da 12-14 yaşındakiler için yapılan Gençler için Genel Sağlık Muayenesi J1 de ücretsizdir.

Yetişkinler için Tedbir Muayeneleri (Sağlık Kontrolü)

35 yaşını dolduran her yetişkin iki senede bir kendi ev doktorunda genel sağlık kontrolünden geçmelidir. Kanserin erken teşhis edilebilmesi için de belirli bir yaştan sonra tedbir muayeneleri tavsiye edilir. Kansere karşı tedbirli olmak için yapılan muayeneler kadınlar ve erkekler için ayrıdır.

Tedbir muayeneleri içinde diğer önemli bir kontrol ise diş kontrolüdür. Herkes sorunu olmasa bile yılda bir defa tedbir muayeneleri yaptırmalıdır.

Hamileler hamilelikleri sırasında ve doğumdan sonra birçok kez muayene edilirler. Tüm bu tedbir muayeneleri masrafları sağlık kasaları tarafından karşılanır. Belirli koruyucu aşıların ücretleri de sağlık kasaları tarafından ödenir. Daha ayrıntılı bilgilere sağlık kasanız aracılığıyla veya şu internet adresinden ulaşabilirsiniz: NRW Tüketicileri Koruma Merkezi

Tedbir Muayeneleri Konusuyla ilgili yardım alabileceğiniz internet sayfaları:

  1. Federal Sağlık Bilgilendirme Merkezi: „Ben kontrole gidiyorum! Ya sen?“
  2. NRW Tüketicileri Koruma Merkezi: Yetişkinler için Tedbir Muayeneleri

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Almanya’da Ücretsiz Tedbir Muayeneleri - -


sitemap -- sitemap

banner