■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler

Yazının Tam Başlığı: Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler
Baş ağrısı, migren sebepleri ve tedavisi

Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler

Bazı yiyecek ve içecekler, içeriğinde bulunan çeşitli maddeler nedeniyle baş ağrısının ve şiddetli migren şikâyetlerinin tetikleyisi olabilmektedir. Eğer sizde de sürekli veya sık baş ağrısı şikâyeti varsa, yediğiniz ve içtiğiniz çeşitli gıdalar ile baş ağrısının ortaya çıkması arasındaki ilişkiyi takip ederek, buradan bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Gıdaların baş ağrısına neden olması, kişiden kişiye değişen bir durumdur. Her gıda, herkeste aynı etkiyi yapmaz. Sizdeki baş ağrısı eğer yiyeceklerden ise, bunu kendiniz de tespit edebilirsiniz; veya bir uzmana başvurarak, yardım alabilirsiniz. Uzman doktorlar sizi sistemli bir gözleme alıp, sizde baş ağrısı yapan yiyecekler listesini çıkarırlar.

Bilimsel bir saptama olması için önce bu bulguyu doğrulamaya yönelik diyet listeleri hazırlanır. Sizde baş ağrısı yapan yiyecekler listesini içeren ilk diyetler, uyarıcı diyetlerdir; bunlara provokasyon diyeti denir. Bulgu kesinleştikten sonra, baş ağrı yapan bu yiyecekler listesinden soyutlanmış yeni diyet listeleri hazırlanır. Kişinin duyarlı olduğu gıdaların belirlenerek, onlardan arınmış olarak hazırlanan diyetlere, eliminasyon diyeti veya önleyici diyet denir.

Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler Nasıl Anlaşılır?

Migreniniz başladığında, öncesinde neler yeyip içtiğinizi hatırlayarak notlar alın. Her migren ve baş ağrısı olayında aldığınız notlara, bir süre sonra baktığınızda, hepsinde ortak olan bir veya birkaç gıda dikkatinizi çekecektir.

İşte o gıdayı bir süre almamayı deneyin. Eğer migren ve baş ağrısı olaylarınızda önemli bir azalma yaşarsanız, suçluyu bulmuşsunuz demektir. Ancak, bazı durumlarda baş ağrısı yapan yiyecekler bu etkilerini kısa sürede değil, saatler sonra, hatta ertesi gün de yapabilirler. Böyle durumlarda, sizde baş ağrısı yapan yiyecekler hangileridir, tespit edilmesi biraz zor olacak ve fazla zaman alacaktır.

Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler Başlıca Nelerdir?

Baş ağrısı yapan yiyecekle, migreni tetikleyen gıdalar, kişiden kişiye değişmekle birlikte, hassas kişilerde bu etkiye sahip olduğu bilinen bazı gıdalar, bu tür araştırmalarda ilk şüpheliler olarak gözlem altına alınırlar. İşte, birçok kişide baş ağrısı yapan bu yiyeceklerin neler olduğunu, sonraki yazımızda ele alacağız.

Baş ağrısı yapan yiyecekler için, sonraki yazımızı okumak üzere, BURAYA tıklayınız.

Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler İle İlgili Aramalar

Baş Ağrısı, baş ağrısı ve migren ağrısı, migren mi oldum, migren nedir, baş ağrısında mide bulantısı olur mu, migren belirtileri nelerdir, migren nasıl geçer, migren çeşitleri ve tedavisi, migrende ağrı nasıl olur, hangi yiyecekler baş ağrısı yapar…

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, baş ağrısı yapan yiyecekler, balık baş ağrısı yaparmı, balık yiyince baş ağrısı, balık yiyince neden baş ağrır, bas agrisi yapan gidalar, ağrı yapan yiyecekler, balık baş ağrısı yapar mı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Baş Ağrısı Yapan Yiyecekler - -


sitemap -- sitemap

banner