■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Beyinde Uyuşma Neden Olur? Kafa Uyuşması Nedenleri

Yazının Tam Başlığı: Beyinde Uyuşma Neden Olur? Kafa Uyuşması Nedenleri
Baş ağrısı ve migren

Beyinde Uyuşma Hissi

Beyinde uyuşma, sancı ya da karıncalanma hissi pek çok kişide görülebilir ve aniden belirir. Bu durum bazı kişiler tarafından çok ciddiye alınmasa da, bazıları kafada uyuşma sorununun neden kaynaklandığı hakkında karamsar tahminlerde bulunup, endişelere kapılırlar.

Bu sorunu yaşayan çoğu kişi, beyin kanaması geçirdiğini düşünür. Ama her kafa karıncalanması, başta uyuşma ya da sancı, beyin kanamasına işaret etmez.

Beyinde uyuşma nedenleri ile doktora başvuran hastaların en büyük endişesi, beyin kanaması geçirdikleri yönündedir. Ama nöroloji uzmanları, hemen endişeye kapılmanın gereksiz olduğunu söylemekteler. Beyinde karıncalanma diye tarif edilen kafa uyuşması hissi, çoğunlukla psikolojik sorunlardan meydana gelmektedir. Sinirsel durumlardan ortaya çıkan beyin uyuşmaları, kanın damarlarda pıhtılaşmasından dolayı damarların tıkanmasından ya da beynin oksijensiz kalmasından kaynaklanır.

Beyindeki uyuşma hissi ile birlikte bulantı, kusma, konuşmada bozukluk, yüzde kızarıklık ve çarpılma, bilinç kayıpları ve uyuklama gibi sorunlar da görülüyorsa, beyin kanamasından şüphelenilmelidir.

Beyinde Uyuşma, Baş Uyuşması, Kafada Karıncalanma?

Beyinde uyuşma sorunu yaşayan kişiler zaman zaman ciddi korkular içine düşmektedir. Beyinde uyuşma neden olur, sebepleri nelerdir ve kafa uyuşmasının altında yatan hastalıklar hakkında bilgi almak isteyenler için nöroloji uzmanları önemli açıklamalarda bulundular.

Beyinde uyuşma sorunu yaşayan pek çok kişi bulunmaktadır. Uzmanlar sıklıkla karşılaştıklarını söyledikleri beyinde uyuşma sorununun altında yatan pek çok problemin olabileceğine dikkat çekiyorlar.

Beyin uyuşması şeklinde tarif edilebilecek bir duygu, doğal olarak önce beyin kanamasını akla getirir. Bu problemi yaşayanların beyin kanaması geçirme korkularını hafifletmek için belirtmek gerekir ki, her beyin uyuşması beyin kanamasının işareti değildir. Beyinde karıncalanma, sancı veya uyuşma duygusu, yanında bilinç ve konuşma bozulmaları da getirmiyorsa, büyük olasılıkla endişe edilecek bir durum yoktur.

Beyinde Uyuşma Neden Olur?

Beyinde uyuşma hissi, halk arasında başta karıncalanma gibi dile getirilir ve daha çok saçlı deride başın arka kısmında hissedilir. Bu karıncalanmalarla beraber genellikle beyinde uyuşma ve elektriklenme hissi birlikte görülür.

Baştaki karıncalanmaların hepsi beyinle ilişkili değildir. Başta uyuşma vakalarının çoğu saçlı deriyle ilişkilidir ve daha çok da başın arka kısmındaki çıkıntılı bölümden saçlı deriye yayılmaktadır.

Başın arka kısmında yer alan kaslardaki herhangi bir spazm da ilgili sinire dokunarak bu karıncalanmalara neden olabilir.

Beyinde Uyuşma Baştaki karıncalanmaların en önemli nedenleri ise stres ve strese bağlı diş sıkmalarıdır.

Aşağıdaki videoda “Başımda karıncalanma oluyor neden olabilir?” sorunuza cevap bulabilirsiniz.
.

İbrahim Saraçoğlu’nun Baş Üşümesi Rahatsızlığı İçin Önerisi:
.

Genellikle baş uyuşması şikâyetiyle doktora giden kişiler kötü birşey duyacaklarını düşünürler. Ancak çoğu beyin uyuşması psikolojik sorunlardan kaynaklanır. Günümüzde psikolojik rahatsızlık yaşayan kişilerin sayısı da oldukça fazla olduğu için, beyinde uyuşma sorununa da sıklıkla rastlanır. Beyinde uyuşma sinirsel durumlardan oluşabildiği gibi, kanın damarlarda pıhtılaşmasından da kaynaklanabilir. Beynin oksijen miktarının azalması da beyinde uyuşma nedenidir.

Beyinde uyuşma hissine bulantı, kusma, konuşamama, sözcüklerin birbirine karışması, yüzde kızarıklık, çarpılma, bilinç kaybı, uykuya meyilli hale gelme gibi sorunlar eşlik etmiyorsa korkmaya gerek yoktur. Ancak beyinde uyuşma ile birlikte bu sorunlar da görülüyorsa beyin kanamasından şüphelenilmelidir. Beyinde uyuşma ile birlikte bu problemleri de yaşıyorsanız derhal acile başvurun.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, beyin uyusmasi, kafada uyuşma, beyinde uyuşma, baş uyuşması, kafa uyuşması, başta uyuşma, bas uyusmasi neden olur, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Beyinde Uyuşma Neden Olur? Kafa Uyuşması Nedenleri - -


sitemap -- sitemap

banner