Biorezonans Nedir?

Kalp kalp duzensizliği taşikardi

Biorezonans Nedir?

Maddenin çevresindeki elektromanyetik alandan alınan frekansların ya da insan vücudunun kendi enerji salınımlarının tedavi amaçlı kullanılması yöntemine biorezonans denir.

1970’li yıllarda, Alman hekim Dr. Morell hastaların vücudundaki ya da maddelerdeki elektromanyetik titreşimleri kullanarak hastaları tedavi edebileceğini düşündü. Dr. Morell ve Elektronik Mühendisi Eric Rasche MORA Aleti (MOrell & RAschke) adını verdikleri bir cihaz geliştirdiler. Böylece ilk defa MORA Aleti ile Biorezonans kavramı yaratılmış oldu.

Mora aletinden yola çıkarak biorezonans kavramını farklı bakış açılarıyla ele alan başka teknolojiler de ortaya çıktı. Biorezonans, zamanla uygulamalardaki bu gelişmeler ve farklılaşmalar nedeniyle yaygınlaşıp, günümüzde çok geniş bir skaladaki teknolojileri içeren ve bu teknolojilerce de kullanılan genel bir terim haline dönüştü.
.

Biorezonans Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Doğadaki tüm maddeler gibi insan organizması da kendine özgü elektromanyetik frekanslar yaymakta. İnsan vücudundaki organların, organları oluşturan dokuların ve hücrelerin hepsinin kendine özgü frekansları var. Bunların hepsi bir arada kişinin genel frekans spektrumunu oluşturuyorlar.

İncelendiğinde hasta insanla sağlıklı insanın frekans yapılarının birbirinden farklı olduğu görülüyor. Alerjen, virüs, amalgam, toksin, bakteri ve mantar gibi hasta edicilerin de kendilerine özgü frekansları var ve insan vücuduna girdiklerinde metabolizmanın titreşim ahengini bozuyorlar. Bu bozulma da hastalıklara sebep oluyor.

Biorezonans cihazı hastalıklara sebep olan bu yabancı frekansları insan vücudundan uzaklaştırabiliyor.

Hasta insan vücudundaki negatif etki yapan bu yabancı frekanslar biorezonans cihazı kullanılarak saptanıyor ve temizlenerek manyetik bir minder aracılığıyla tekrar hastanın vücuduna iade ediliyor. Tüm hücrelerin bilgi alışverişi eskisi gibi düzenli haline kavuşunca da hasta sağlığına kavuşmuş oluyor. (Devamı için tıklayınız).

Biorezonans Biorezonans

.