■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Evde Tedavi İçin Birkaç İpucu

Yazının Tam Başlığı: Evde Tedavi İçin Birkaç İpucu
Soğuk algınlığı, üşüme, üşütme, grip, nezle

Evde Tedavi İçin Birkaç İpucu

Bazı basit rahatsızlıklarınızı evde tedavi edebileceğinizi biliyor musunuz? Mercimek ve zeytinyağı gibi sürekli kullandığımız birçok gıda maddesinin basit ama can sıkıcı, moral bozucu rahatsızlıklara iyi geldiği tıbbi olarak kanıtlandı.

Men’s Fitness Dergisi Haziran sayısında ‘evde kolay tedavi yöntemleri’ni anlatan bir yazı yayınladı. Bazı basit rahatsızlıklardan evde tedavi yöntemleri ile kısa zamanda kurtulup, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Evde tedavi için hangi rahatsızlıklara hangi gıdaların iyi geldiğini bilmeniz gerekiyor.

İşte size evde tedavi için birkaç ipucu:

SOĞUK ALGINLIĞI Evde Tedavi

Yeni yapılan bir araştırmaya göre, soğuk algınlığından kısa sürede kurtulmanın en iyi yolu evdeki doğal ilaçlar. Frenk üzümü gibi mürver grubu bitkilerin balgamı azalttığı, iltihap sökücü ve antiviral özelliğinin olduğu belirlendi. Evde tedavi için bu doğal bitkilerin çaylarının tüketilmesi soğuk algınlığı ve grip belirtilerini hafifletiyor. Güçlü bir bağışıklık sistemi için yoğurt, kefir ve lahana turşusu gibi probiyotik zengini gıdaları bol miktarda tüketmek gerekiyor. Mantar da ‘polisakkaritler’ olarak bilinen bileşenleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Soğuk algınlığı rahatsızlığında evde tedavi için ipucu; öncelikle bağışıklık sisteminizi güçlendirecek kefir, yoğurt, lahana turşusu ve mantarı bol bol tüketmek, soğuk algınlığının etkilerini azaltmak için de mürver çayı içmektir.

HAFİF DEPRESYON Evde Tedavi

Bazen kendinizi iyi hissetmez, hiç bir şey yapmak istemezsiniz. Böyle hafif depresyon rahatsızlıklarınızı evde tedavi ederek, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Bazı yiyecekler vücuttaki enflamasyonları azaltır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan kimyasalların salınımını artırır. Bu da depresyonla mücadelede size yardımcı olur. Yapılan araştırmalar, bol miktarda uskumru, somon, sardalya, koyu yapraklı yeşillikler, mercimek, fasulye, fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemişler ve zeytinyağı içeren anti-enflamatuar bir beslenme programının depresyon riskini yüzde 30’a kadar azalttığını gösteriyor. Hafif depresyon sorunlarınızda evde tedavi için ipucu; bol miktarda uskumru, somon, sardalya, koyu yapraklı sebzeler, mercimek, fasulye gibi baklagiller, fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemişler ve zeytinyağı tüketmektir.

SIRT AĞRISI Evde Tedavi

Sırt ağrısı sorunlarınızda anti-enflamatuar etkili yiyecekler tüketmek ağrılarınızı azaltır. Zencefil ve zerdeçal doğal iltihap sökücü etkiye sahiptir. Araştırmalar, zencefilin özellikle yoğun egzersizlerden sonra oluşan ağrıları azaltmakta etkili olduğunu gösteriyor. Sırt ağrılarında evde tedavi için ipucu; zencefil ve zerdeçal tüketimidir.

AŞIRI VÜCUT KOKUSU Evde Tedavi

Aşırı vücut kokusu sorununuzu doğru ürünleri tüketerek evde tedavi edebilirsiniz.Bu sorunu gidermede doğru ürünler keten tohumu, kenevir tohumu ve chia çekirdeği gibi lif yönünden zengin besinlerdir. bu besinleri tüketmek bağırsaklarınızın düzgün çalışmasını, toksinlerin vücuttan düzenli olarak atılmasını ve vücudunuzun susuz kalmamasını sağlayarak aşırı vücut kokusunu önlemede etkili olurlar. Aşırı vücut kokusu sorununda evde tedavi için ipucu; keten tohumu,kenevir tohumu ve chia çekirdeği gibi lif yönünden zengin besinleri tüketmektir.

mens-fitness-dergisi
.

Evde Tedavi İçin Birkaç İpucu İle İlgili Aramalar

Evde Tedavi İçin Birkaç İpucu, Evde Tedavi İçin faydalı besinler, Evde Tedavi İçin faydalı bitkiler, Evde Tedavi İçin faydalı yiyecekler, Evde Tedavi İçin İpuçları, sağlığı korumak için ne yapmalı …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Evde Tedavi İçin Birkaç İpucu - -


sitemap -- sitemap

banner