■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Fıtık Rahatsızlığına Ameliyatsız Tedavi

Yazının Tam Başlığı: Fıtık Rahatsızlığına Ameliyatsız Tedavi

Fıtık Rahatsızlığına Ameliyatsız Tedavi

Fıtık rahatsızlığına ameliyatsız tedavi mümkün mü? Fıtık rahatsızlığı, özellikle son yıllarda yaşanan sağlık sorunlarının başında geliyor. Günümüzde, eskiye oranla teknolojinin gelişmesi ile neredeyse her işimizi makinelerin yapması, gün boyunca daha az hareket etmemizi sağlıyor. Bu gelişme ilk etapta rahatlık gibi görünse de, yeterli egzersiz yapılmaması, hareketsiz bir yaşam, kilo artışı ve yanlış duruş sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Son yıllarda yaşamımızdaki bu hareketsizlik bel ve boyun ağrılarına, el ve ayak uyuşmalarına, bacak kasılmalarına ve ileri aşamada da fıtık rahatsızlığına neden oluyor.

Uzman doktorlar, bel ve boyun ağrılarının günümüzde çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarının başında geldiğini belirtiyor ve birçok nedeni olan bu ağrıların zamanla kronikleşerek yaşam kalitesini düşürdüğünü söylüyorlar.

Beldeki ağrı bacağa vuruyorsa, bacaklarda karıncalanma-uyuşma-kasılma hissi varsa ve bel hareketlerinizi yaparken zorlanıyorsanız bel fıtığı, boyun ve kollarda ağrı, ellerde uyuşma, baş dönmesi gibi belirtiler yaşıyorsanız boyun fıtığı olabilirsiniz.

Bel ve boyunda oluşan fıtık ağrıları ilerleyen aşamalarda çok ızdırap verici olabiliyor. Bu fıtık ağrıları, kişinin gün içinde rutin olarak yapılan aktiviteleri yapamaz duruma gelmesine, hayatı artık daha da çekilmez olarak görmesine neden olabiliyor.

Ülkemiz fıtık ameliyatlarının sayısı açısından batı ülkeleri ile karşılaştırıldığında, batı ülkelerine oranla ne yazık ki; Türkiye’de bel fıtığından ameliyat olanların sayısının oldukça yüksek olduğu görülüyor. Oysa; batı ülkelerinde fıtık rahatsızlıklarında öncelikle ameliyatsız tedavi uygulanıyor. Türkiye’de geçmişte fıtık rahatsızlıklarında ameliyatsız tedavi uygulayabilecek yeterli sayıda Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı bulunmaması tedavide ameliyat oranını arttırıyordu. Son yıllarda ülkemizde Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı sayısı çoğaldıkça fıtık sorununda ameliyat tek çare olmaktan çıkıyor.

Fıtık Sorununda Tek Çare Ameliyat Değil

Kolda ya da bacakta uyuşma, adım atarken bacakta kasılma, bel ve boyun ağrısı rahatsızlığı yaşıyorsanız öncelikle ihmal etmeden bir uzman hekime görünmelisiniz. Uzman hekimin muayenesi ve uygun gördüğü tetkikler sonucu ağrıların bel veya boyun fıtığından kaynaklandığı tespit edildiğinde, doktorunuz ameliyat seçeneğinden önce sizi Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanına yönlendirecektir. Fıtık rahatsızlığında ilk çare ameliyat değildir. İyi bir muayene sonrasında doğru yapılan manuel tedaviyle bu ağrılardan ameliyat olmadan kurtulabilirsiniz.

Manuel tedavi; postural denge içinde kas iskelet sisteminin maksimal ve ağrısız hareketini sağlamak amacıyla manevra ve talimatlar ile hastanın tedavisinde elleri kullanma yöntemidir.

Manuel terapide, fizik tedavi ve maniplasyon uzmanı hastanın anatomik yapısına uygun bastırma, gerdirme, çekme işlemleri uygular. Omurga hastalıklarında manuel tedavi sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle bel fıtığı, boyun fıtığı, mekanik bel ağrılarında manuel tedavi çok etkili olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve Tabipler Odası’nın tedavi hizmetleri listesinde yıllardır yer alan, ancak bilen ve uygulayan doktor sayısı azlığı nedeniyle Türkiye’de henüz çok yaygınlaşmayan manuel tedavi, dünyada çok yaygın olarak kullanılan ve bilinen bir tedavi yöntemidir. Manuel tedavi; bel ve boyun fıtıkları, omurga kilitlenmeleri, tortikolis yani şiddetli boyun spazmları, sakroiliak sendrom denilen kalçalardaki sağrı ve leğen kemikleri arasındaki eklemlerin kilitlenmelerinde, kontraktürlerde, migren ve gerilim tipi baş ağrılarında ve hatta bazı iç organ rahatsızlıklarında bile oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bel ve boyun fıtıklarında maniplasyonun başarısı % 98’dir.

Fıtık Rahatsızlığına Ameliyatsız Tedavi Uyarı: Tüm hastaların bilmesi gereken en önemli konu; insan anatomisini ve fizyolojisini bilmeyen ehliyetsiz kişilere, bel ve boyunda fıtık problemlerini çözmek için başvurmamaları gerektiğidir. Her hasta ve hastalık hekimce değerlendirilmeli, teşhis ve tedavi edilmelidir. Uzman ellerde fıtık rahatsızlığına ameliyatsız tedavi mümkündür.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Fıtık Rahatsızlığına Ameliyatsız Tedavi - -


sitemap -- sitemap

banner