■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Genç Artriti Nedir

Yazının Tam Başlığı: Genç Artriti Nedir
Ayak ve bacak rahatsızlıkları, eklem hastalıkları, artrit, romatizma, romateid artrit

Genç Artriti Nedir

Genç Artriti hastalığı nedir? Genç Artriti nasıl bir hastalıktır?

Genç Artriti hastalığına halk arasında “çocuk romatizması” denmektedir. Olmayacak bir şey gibi görünse de, çocuklar da yetişkinler gibi artrite yakalanabilirler. Dün­yada her bin çocuktan biri genellikle bir ve dört yaşları ara­sında artritten etkilenmektedir.

Genç artriti hastalığının üç farklı şekli vardır.

1- Posi-artiküler artrit. En yaygın olan bu tip iki üç yaşında başlar, yıllarca sürer ve yalnızca birkaç eklemin şişip ağrımasına neden olur. Çocuk genellikle kendini kötü his­setmez, ama göz sorunları olabileceğinden düzenli kont­rollerin yapılması akıllıca olur.

2- Poliartrit. Birkaç aylıktan itibaren her yaşta başlayabilir, çok sayıda eklemi etkiler ve genellikle bir eklemden di­ğerine çabucak yayılabilir. Poliartrit hastası bir çocuk ge­nellikle yüksek ateşli ve rahatsızdır; aynı zamanda cil­dinde kızarıklık da olur.

3- Stili hastalığı. Adını Londra’daki ünlü Great Ormond Street Çocuk Hastanesi’nde çalışırken bu hastalığı ta­nımlayan Dr. George Frederick Still’den almıştır. Genel­likle beş yaşın altındaki çocukları etkiler ve ateş, kıza­rıklık, eklemlerde ağrı, bezlerde şişme, anemi ve diğer komplikasyonlara neden olur.

Çocuklar genellikle birkaç yıl sonra büyüdüklerinde artritten kurtulurlar ve eklemlerindeki az hasarla normal yaşamlarını mükemmel bir şekilde sürdürürler.

Fakat hastalıkları süre­since de normal bir yaşam sürmeleri, okula devam edip ar­kadaşlarıyla birlikte olmak için yardıma ihtiyaçları vardır. Egzersizin, özellikle de yüzmenin çok yararı olur.

.

Genç Artriti Nedir İle İlgili Aramalar

Genç Artriti, artrit, romatizma, osteoartrit, gut, romatoid artrit, çocuk romatizması …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Genç Artriti Nedir - -


sitemap -- sitemap

banner