■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Kornea İncelmesi Hastalığına Dikkat

Yazının Tam Başlığı: Kornea İncelmesi Hastalığına Dikkat
Göze kaçan yabancı cisim için ilk yardım

Kornea incelmesi Hastalığına Dikkat

Gözünüzü sıkça kaşıyor, doktora her gidişinizde gözlük numaranız artıyor mu? Aman dikkat!

Kornea incelmesi ya da tıbbi tabirle keratokonus, daha çok alerjik bünyelerde görülüyor.

Bu hastalıkta kornea, kubbe görüntüsünü kaybederek sivrileşiyor.

Peki kornea incelmesi hastalığının belirtileri neler?

Göz hastalıkları uzmanı Nusret Özdemir, “Görme bozukluğu, sık değişen gözlük numaraları ve sık göz ovuşturma veya kaşıma alışkanlığı keratokonus belirtisi olabilir.” diye konuşuyor.

Kornea incelmesi hastalığının en belirgin özelliği ise ilerliyor olması…

Göz hastalıkları uzmanı Nusret Özdemir, “Daha çok genç yaş grubunda gözükür. Yani 10-15 yaşlarından itibaren başlar, 40 yaşına kadar ilerleyicilik gösterebilir.” diyor.

Kornea incelmesi hastalığının tedavisine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi.

Çünkü, kornea incelmesi hastalığının ilerlemesi halinde kornea nakli gerekebiliyor.

Nusret Özdemir, “İlerlemesi durdurulduğunda ömür boyu hasta o görmesini koruyabilir. Ama durdurulamazsa görmeyi azaltabilir. Son aşamaya geldiğimizde göz nakli dediğimiz kornea tranplastasyonu ile gene hastanın görmesi sağlanabilir” dedi.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Kornea İncelmesi Hastalığına Dikkat - -


sitemap -- sitemap

banner