■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mide Ağrısı ve Reflü

Yazının Tam Başlığı: Mide Ağrısı ve Reflü
Mide bulanması, karın ağrısı

Mide Ağrısı ve Reflü

Mide ağrısı nedir, neden olur, tedavisi nasıldır? Reflü nedir? Reflü nasıl tedavi edilir? Mide ağrısı ile reflü arasında nasıl bir ilişki var?

Reflü son zamanların yaygın hastalıklarından biridir. Günümüzde mide ağrısı ve reflü doktora başvurma nedenlerinin başında gelir.

Reflü rahatsızlığı, temelde mideden değil, diyafram ve yemek borusundaki sorunlardan kaynaklanan bir hastalıktır.

Bununla birlikte, reflü hastalarının çok sık yakınarak dile getirdikleri sorun mide ağrısıdır.

Reflü hastalığında mide ağrısı şikayetinin 3 temel nedeni vardır:

1. Reflü mekanik kökenliyse, mide ağrısı hissi yaşanabilir. Mekanik kökenli reflü rahatsızlığında yaşanan mide ağrısı, mide fıtığından kaynaklanır. Mide fıtığı ise; diyaframda değişik boyutlarda açılma ya da yırtılma sonucu oluşur.

Özellikle yemekten sonra, midenin bir kısmının fıtık bölgesinde sıkışması, midenin görevini tam yapamaması, mide ağrısı olarak algılanır. Bu şekilde oluşan mide ağrısı çarpıntı ve nefes yetmezliği hissinin yaşanmasına da neden olabilir.

2. Reflüden kaynaklanan yemek borusu deformasyonu ve yangısal tepki, çoğunlukla hemen yemek borusu ile midenin birleştiği yerde olduğu için bu yangı mide ağrısı olarak algılanabilir.

3. Reflü belirtileri ve mide ağrısı yakınması olan birçok hastada çoğu kez gastrit veya ülser ya da her ikisi birden olabileceğinden de şüphelenilmelidir.

Bu durumda mide ağrısının kökenini tam olarak tanımlamak için mutlaka gastroskopi yapılmalıdır.

Mide Ağrısı ve Reflü İle İlgili Aramalar

mide ağrısı reflü mü oldum, midemde reflü, reflüde mide ağrısı olur mu, reflü belirtileri nelerdir, reflü nedir, reflü ve karın ağrısı, reflüde ağrı nasıl olur…
————————–
Mide Ağrısı ve Reflü sayfamızı, sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, size teşekkür edeceklerdir.

Mide Ağrısı ve Reflü ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin rahatça okuyup anlayabileceği ve kolayca yararlanabileceği bilgiler içerir.

Mide Ağrısı ve Reflü” yazısı ile ilgili izlenim ve düşüncelerinizi yorum olarak yazının altında paylaşabilirsiniz.

Mide Ağrısı ve Reflü
Mide Ağrısı ve Reflü yazımızı okuduktan sonra, sağlığınız için bu yararlı sağlık bilgilerini kullanmanızı, kendi sağlığınız ve aile bireylerinizin sağlığı için bu sağlık bilgileri arşivinden yararlanmanızı dileriz.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mide Ağrısı ve Reflü - -


sitemap -- sitemap

banner