■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mide Hastalıkları Kansere Dönüşmeden Tedavi Edilmeli

Yazının Tam Başlığı: Mide Hastalıkları Kansere Dönüşmeden Tedavi Edilmeli
Reflü, mide ağrısı, sindirim rahatsızlığı, besinler.

Mide Hastalıkları Kansere Dönüşmeden Tedavi Edilmeli

Erken dönemde teşhis ve tedavisi büyük önem taşıyan mide hastalıkları, dikkat edilmediği takdirde kansere yol açabilir.

Mide ile ilgili bu tür hastalıkların başında özellikle reflü ve ülser gelmektedir.

Sigara ülsere neden olabildiği gibi; aşırı tuz ve konserve yiyecekler de mideye zarar verebilir.

Mide, normal olarak vücut dokusu için zararlı olan asit maddesinden korunmaktadır. Bu korunma, mide bezlerince salgılanan ve mide dokusunun iç yüzünü film tabakası gibi kaplayan mukus tabakası ile sağlanır.

Mide duvarlarını asitten koruyan bu mukus tabakası, asitle mide dokusu arasındaki teması keserek mideyi korur ve asidin mideye yapacağı zararlı etkileri engeller.

Sigara içmek mukus yapımını azalttığı için ülsere neden olabilir veya özellikle var olan bir ülserin tedaviye cevabını geciktirebilir ve iyileşme sürecini uzatabilir.

Sağlıklı bir mide, kendisine gelen gıda maddelerini ortalama üç saatte, on iki parmak bağırsağına boşaltır. Bu süre, aşırı yağlı yemeklerde 5-6 saate kadar uzayabilir. Gıdaların midede kalış süresinin uzaması da ülser ve reflü için bir tetikleyici olabilir.

İlgili Aramalar:

mide hastalıkları, kanser ve mide, mide kanseri nasıl olur, mide hastalıkları kansere döner mi, mide kanseri neden olur


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mide Hastalıkları Kansere Dönüşmeden Tedavi Edilmeli - -


sitemap -- sitemap

banner