Mide Kanaması ve Reflü

Karın bölgesi rahatsızlıkları, karın ağrısı

Mide Kanaması ve Reflü

Mide kanaması nedir? Reflü nedir? Mide kanaması ve reflü arasındaki ilişki nasıldır? Yemek borusu kanaması nedir, reflü ile ilişkisi nedir? Reflü kanaması neye denir?

Ağızdan kan gelmesi ya da çok koyu renkte dışkı çıkarmak gibi bir sorunla karşılaşılırsa, öncelikle mide-bağırsak sisteminin üst bölümünde bir kanama olduğundan şüphelenilmelidir.

Mide kanaması şüphesi ile yapılan endoskopik incelemelerin yaklaşık %8 ile %15’lik bölümünü kapsayan diliminde kanama merkezinin yemek borusu olduğu saptanmaktadır.

Yemek borusu; ya karaciğer hastalıklarında oluşan varisler ya da çoğunlukla reflü nedeniyle oluşmuş hücresel hasar ve/veya ülserler nedeni ile kanama sorunu yaşar.

Reflünün oluşturduğu hücresel hasar zamanında kontrol altına alınmazsa; önce yüzeyel hücrelerde dökülme yani erozyon yaşanır, ilerleyen aşamalarda ise, ülser ve ciddi kanamalara neden olur.

Kanama görülmesi, reflü hastalığının takibinde bir alarm semptomudur.

Reflü hakkında sitemizde daha ayrıntılı bilgiler de bulabilirsiniz.

—————————

Mide Kanaması ve Reflü İle İlgili Aramalar

mide ağrısı reflü mü oldum, midemde reflü, reflüde mide ağrısı olur mu, reflü belirtileri nelerdir, reflü nedir, reflü ve karın ağrısı, reflüde ağrı nasıl olur…

Mide Kanaması ve Reflü sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, size teşekkür edeceklerdir.

Mide Kanaması ve Reflü ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin rahatça okuyup anlayabileceği ve kolayca yararlanabileceği bilgiler içerir.

Mide Kanaması ve Reflü” yazısı veya sitemizdeki diğer yararlı yazılardan herhangi biri ile ilgili izlenim ve düşüncelerinizi de yorum olarak yazının altında paylaşabilirsiniz.

Mide Kanaması ve Reflü gibi yararlı bilgileri ailecesaglik.com sitemizde bulabilirsiniz.

Mide Kanaması ve Reflü

Mide Kanaması ve Reflü yazımızı okuduktan sonra, sağlığınız için bu yararlı sağlık bilgilerini kullanmanızı, kendi sağlığınız ve aile bireylerinizin sağlığı için bu sağlık bilgileri arşivinden yararlanmanızı dileriz.

.
İlgili Yazılar: