■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mide Kanaması ve Reflü

Yazının Tam Başlığı: Mide Kanaması ve Reflü
Karın bölgesi rahatsızlıkları, karın ağrısı

Mide Kanaması ve Reflü

Mide kanaması nedir? Reflü nedir? Mide kanaması ve reflü arasındaki ilişki nasıldır? Yemek borusu kanaması nedir, reflü ile ilişkisi nedir? Reflü kanaması neye denir?

Ağızdan kan gelmesi ya da çok koyu renkte dışkı çıkarmak gibi bir sorunla karşılaşılırsa, öncelikle mide-bağırsak sisteminin üst bölümünde bir kanama olduğundan şüphelenilmelidir.

Mide kanaması şüphesi ile yapılan endoskopik incelemelerin yaklaşık %8 ile %15’lik bölümünü kapsayan diliminde kanama merkezinin yemek borusu olduğu saptanmaktadır.

Yemek borusu; ya karaciğer hastalıklarında oluşan varisler ya da çoğunlukla reflü nedeniyle oluşmuş hücresel hasar ve/veya ülserler nedeni ile kanama sorunu yaşar.

Reflünün oluşturduğu hücresel hasar zamanında kontrol altına alınmazsa; önce yüzeyel hücrelerde dökülme yani erozyon yaşanır, ilerleyen aşamalarda ise, ülser ve ciddi kanamalara neden olur.

Kanama görülmesi, reflü hastalığının takibinde bir alarm semptomudur.

Reflü hakkında sitemizde daha ayrıntılı bilgiler de bulabilirsiniz.

—————————

Mide Kanaması ve Reflü İle İlgili Aramalar

mide ağrısı reflü mü oldum, midemde reflü, reflüde mide ağrısı olur mu, reflü belirtileri nelerdir, reflü nedir, reflü ve karın ağrısı, reflüde ağrı nasıl olur…

Mide Kanaması ve Reflü sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, size teşekkür edeceklerdir.

Mide Kanaması ve Reflü ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin rahatça okuyup anlayabileceği ve kolayca yararlanabileceği bilgiler içerir.

Mide Kanaması ve Reflü” yazısı veya sitemizdeki diğer yararlı yazılardan herhangi biri ile ilgili izlenim ve düşüncelerinizi de yorum olarak yazının altında paylaşabilirsiniz.

Mide Kanaması ve Reflü gibi yararlı bilgileri ailecesaglik.com sitemizde bulabilirsiniz.

Mide Kanaması ve Reflü

Mide Kanaması ve Reflü yazımızı okuduktan sonra, sağlığınız için bu yararlı sağlık bilgilerini kullanmanızı, kendi sağlığınız ve aile bireylerinizin sağlığı için bu sağlık bilgileri arşivinden yararlanmanızı dileriz.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, reflüde ağızdan kan gelirmi, reflü kanaması, reflüde kanama olur mu, reflü kanama yaparmı, reflü ağızdan kan gelmesi, reflu diskida kan, oksururken kan gelmesi reflu, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mide Kanaması ve Reflü - -


sitemap -- sitemap

banner