■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mide Ülseri Tedavisi

Yazının Tam Başlığı: Mide Ülseri Tedavisi
Mide bulanması, karın ağrısı

Mide Ülseri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mide ülserinde tehlikeler nelerdir? Mide kanaması ve mide delinmesi nedir? Mide ülseri tedavi yöntemleri nelerdir? Mide ülserinde stresin rolü…

Çok geç kalınmadan ilk aşamada müdahale edilen mide ülseri rahatsızlıkları, kolayca tedavi edilmektedir. Ülsere neden olan bakterinin yok edilmesi ve mide asidinin düzenlenmesi için çeşitli ilaçlar kullanılır.

Mide ülseri tedavisi sürecinde stresten uzak durmayı başarabilen hastaların daha hızlı iyileştiği görülmektedir. Mide ülseri sorunu olan hastaların düzenli olarak dinlenmesi, uyku saatlerine dikkat etmesi, yemek saatlerini planlaması ve öğünlerini atlamaması gerekir.

Mide ülseri tedavisinde, tedavinin başarısını arttırmak için hastaların sigara ve alkol gibi zararlı maddeleri kullanmaktan kaçınmaları gerekir.

Mide ülseri hastalığı çoğunlukla ilaç tedavisi ile iyileştirilebilmektedir. Nadiren bazı kişilerde ilaçla tedaviden olumlu yanıt alınamazsa ameliyat düşünülebilir.

Mide ülseri tedavisinde amaçlanan; ağrının geçirilmesi, ülser iyileşmesinin hızlandırılması ve tekrarın önlenmesidir.

Mide ülserinde ilaç tedavisi ve cerrahi tedavi olmak üzere iki çeşit tedavi uygulanır. Ülserde ilaç tedavisi çok yönlü bir tedavidir. İlaç tedavisinde öncelikle mide asidini azaltıcı ilaçlar, ardından mideyi koruyucu faktörlerin etkisini artıran ilaçlar, sonra da helikobakter piloriyi yok etmeye yönelik ilaçlar kullanılır.

Günümüzde mide ülserinin iyileştirilmesinde cerrahi tedavi sadece komplikasyon geliştiğinde tercih edilmektedir.

Mide ülserinin tehlikeli sonuçları nelerdir?

Kanama: Ülser üst sindirim yollarında meydana gelen kanamaların en büyük nedeni mide ülseridir. Kanama, mide ağrısı olmadan da yaşanabilecek bir durumdur.

Mide kanaması kahve telvesi renginde kusma veya katran renginde gaita dışkılama şeklinde kendini gösterir. Bu tür belirtiler olmadığı halde hastanın soğuk ter dökme ya da fenalaşma hissi şikayetleri de mide kanamasından şüphe etmeyi gerektirir.

Mide Delinmesi (Perforasyon): Mide ülserine neden olan yaranın derinleşerek, mide katmanlarını delmesi olayına Perforasyon denir. Bu mide delinmesi sonrasında mide asidinin karın boşluğuna sızması şiddetli karın ağrısı hissedilmesine neden olur.

Hastanın karın bölgesi sertleşir ve ağrıdan dolayı hasta yürüme güçlüğü çeker. Mide delinmesi olayını ilaçla tedavi etmek mümkün değildir. Perforasyon tedavisi için cerrahi yönteme başvurulmaktadır.

Tıkanma: Ülserli doku pylor kanalında ve onikiparmak bağırsağında yayılıp ödem oluşturabilir. Bu da gıdaların ve mide suyunun geçişini engelleyerek bir tıkanıklık yaratır.

Böyle bir tıkanıklık durumunda hasta sürekli kusar ve sürekli kilo kaybeder. Hastanın midesinde birikenler sadece kusmayla dışarıya atılabilir. Tıkanma şüphesinde teşhisin biran önce konulması ve mide ameliyatının geciktirilmeden yapılması önemlidir.

Mide Ülseri Tedavisi

Mide Ülseri Tedavisi İle İlgili Aramalar

mide Ülseri belirtileri, mide ülseri, ülser, peptik ülser, mide ülseri belirtisi, gastric ülser, ülser çeşitleri, ülser tedavisi, ülser belirtileri, hastalıklar, ülser belirtisi, ülser tedavileri
——————


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mide Ülseri Tedavisi - -


sitemap -- sitemap

banner