■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Okullarda Bulaşıcı Hastalıklar

Yazının Tam Başlığı: Okullarda Bulaşıcı Hastalıklar
Okul öğrenci çocuk hastalıkları

Okullarda bulaşıcı hastalıklar nelerdir? Okulda bulaşan hastalıklara karşı ne yapılmalı? Konuyla ilgili diğer yazılar da sitemizde…

Çocuklarımızın güvenli ev ortamından uzaklaşıp, okullara kreşlere başladıkları zaman, onların sağlıkları açısından dikkat etmemiz gereken bazı bulaşıcı hastalıklarla da tanışabileceklerini hoşumuza gitmese de biliyoruz.

Okullarda Bulaşıcı Hastalıklar:

Okul çağına gelmiş çocuğu olan anne babaların ilk endişesi, çocukların sağlığının okullarda bulaşıcı hastalıklar nedeniyle bozulacağı korkusudur. Bu korku, yersiz bir korku da değildir. Çünkü çocuk olsun, yetişkin olsun, insanlar için bulaşıcı hastalıklar açısından en riskli yerler, toplu olarak bulunulan kalabalık ortamlardır.

Uzmanlar, okullarda bulaşıcı hastalıklar konusunda ebeveynlerin dikkatli ve hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyorlar. Çocuklarını, başta okullarda bulaşıcı hastalıklar konusu olmak üzere, her türlü sağlık riskine karşı korumaları gerektiği konusunda uyarıyorlar.

Okullardan bulaşan hastalıklar nelerdir, okullarda bulaşıcı hastalıklar hangileridir, okul sıralarındaki bulaşıcı hastalıkların özellikleri nelerdir? Okulda bulaşan çocuk hastalıkları ve okullarda bulaşıcı hastalıklar hakkında nasıl koruma tedbirleri alınmalıdır? Bu soruların yanıtlarını, bu yazımızda ve bunun devamı niteliğindeki sonraki yazımızda bulacaksınız.

Okullarda Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?

Okulda bulaşan hastalıklar, birçok çocuğun ister istemez yaşadığı veya yaşayacağı hastalıklardır. Devlet okulu, özel okul, ana okulu, ilkokul vs ayrımı olmadan, çok sayıda çocuğun bir arada bulunduğu bütün kalabalık ortamlar, bu hastalıklara yakalanma riskini taşır. Özel okullarda, az sayıda öğrencinin bulunduğu küçük sınıflarda, bir bulaşıcı hastalığa yakalanma olasılığı matematiksel olarak daha düşük görünse de, mikroplar matematikten anlamaz; çocuklar sadece sınıfta durmaz, okul içindeki diğer ortamlarda, başka sınıflardaki öğrencilerden de hastalık kapabilir.

Okullarda bulaşıcı hastalıklar listesinin başında, tabii ki grip ve nezle geliyor. Hastalanmış bir çocuğun öksürüğünden, hapşırığından, arkadaşıyla aynı yiyeceği paylaşmaktan, hasta çocuğa dokunmaktan veya onun dokunduğu eşyaya dokunmaktan; kısacası pek çok yol ile grip ve nezle hastalığı bir çocuktan diğer çocuğa bulaşabilir.

Okullarda bulaşıcı hastalıklar listesinde, soğuk havanın etkisiyle ortaya çıkan grip ve nezle gibi hastalıkların dışında, başka bulaşıcı hastalıklar da vardır. Bunlar, kabakulak, sarılık, kızamık, suçiçeği gibi bulaşıcı çocuk hastalıklarıdır.

Okullarda bulaşıcı hastalıklar, okullarda görülen hastalıklar veya okulda bulaşan hastalıklar olarak anılan bu çocuk hastalıkları, genellikle tedavisi kolay hastalıklardır. Ancak, önemli olan ve tercih edilmesi gereken, hastalığa yakalanmadan alınacak önlemlerle bu hastalıklardan korunmaktır.

Çocukları okullarda bulaşıcı hastalıklar riskinden korumak için, öncelikle onlara temizlik kurallarını iyi öğretmek gerekiyor. Hijyen kurallarına uymak, pek çok hastalığı önleyebilecek olan en önemli korunma yoludur.

Hijyenden sonra ikinci korunma yolu, vücudu hastalıklara karşı güçlü duruma getirmektir. Bunun için sağlıklı ve dengeli beslenme çok önemlidir. Çocuğunuza vitamin ve mineraller açısından zengin olan yiyecekleri yedirerek, onun hastalık mikrobu ile karşılaşsa da, hastalanmadan atlatmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğun bağışıklık sistemi yeterince güçlü olursa, okullarda bulaşıcı hastalıklar ile karşılaşma olasılığı da çok düşük olabilir.

Okullarda bulaşıcı hastalıklar konusundaki bu ön bilgilerden sonra, bu konuda biraz daha ayrıntılı bilgiler edinmek isterseniz, yazının devamını okumak için BURAYA tıklayınız.

Okullarda bulaşıcı hastalıklar Okullarda bulaşıcı hastalıklar ve korunma yolları


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Okullarda Bulaşıcı Hastalıklar - -


sitemap -- sitemap

banner