■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Reflü Nedir?

Yazının Tam Başlığı: Reflü Nedir?
Reflü nedir?

Reflü Nedir? Belirtileri Nelerdir? Reflü nasıl oluşur? Bu sorulara cevaplar bulabileceğiniz bilgilendirici bir yazı…

Ayrıca reflü hakkında merak ettiklerinizi bulabileceğiniz diğer bilgilere de ailece sağlık sitemizde ulaşabilirsiniz.

Reflü Nedir?

Reflü nedir? Reflü belirtileri, reflü tedavisi nasıldır?

Kısaca Reflü veya Mide Reflüsü olarak bilinen, tam adıyla Gastro Özofageal Reflü hastalığı, midede bulunan içeriğin yemek borusuna kaçması ile oluşur.

Yenilen yiyeceklerin, mide asidi, safra ve pankreas sıvısı ile karışmasından oluşan mide içeriğinin yemek borusuna geri gelmesi ve uzun süre temas etmesi ile yemek borusunun kendini bu asitli mide içeriğinden koruyabilme özelliğinin yok olmasından kaynaklanır.

Yetişkin kişilerin yaklaşık olarak % 20’sinde reflü rahatsızlığı görülmektedir.

Reflü Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Mide içeriği dediğimiz karışım, midenin kendi salgıladığı hidrojen iyonu sebebiyle belirgin oranda asitik bir içeriktir.

Mide içeriğinde hemen hemen her zaman pankreas ve safra sıvıları da bulunur. Mide çeperi bu asitik ortama karşı dayanıklı olmasına karşın, yemek borusu çeperinde bu özellik, mide kadar gelişmiş değildir.

Alkali özellikli olan pankreas ve safra sıvıları da mide asidi gibi yemek borusuna girdiğinde orada bir tahrişe (yangı) neden olur.

Hasta, bu yangı olayını hisseder. Genellikle “acı su” diye belirtilen bir acılık hissi boğazda ve ağızda hissedilir.

Reflü Nedir? Nasıl Oluşur?

Normal olarak, yemek borusunun alt ucunda mide içeriğinin yemek borusuna geri dönmesini önleyen bir kapak mekanizması bulunur. İşte reflü hastalarında en sık görülen olay, bu mekanizmanın gevşemesidir.

Bu gevşeme durumu genellikle mide fıtığıyla birlikte görülür.

Reflü Nedir?

Reflü Nedir? İle İlgili Aramalar

reflü nedir, nasıl oluşur, reflü nedenleri ve tedavisi, reflü ne demektir, refünün tedavisi nasıl …

——————-
Reflü Nedir? sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, Reflü Nedir? yazımız herkesin rahatça okuyup anlayabileceği bilgiler içerir.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Reflü Nedir? - -


sitemap -- sitemap

banner