■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Reflü Yastığı Nedir?

Yazının Tam Başlığı: Reflü Yastığı Nedir?
Reflü Yastığı Nedir?

Reflü yastığı Nedir?


Reflü yastığı nedir?
Reflü yastığının özellikleri nelerdir, nasıl kullanılır?

Reflü yastığı, reflü hastalarının daha rahat yaşaması için uygulanan tedbirlerden biridir.

Reflü hastalığı hakkında sitemizde birçok bilgilendirici yazı vardır. Bu yazının altında bulunan “Benzer Yazılar” kutucuğundaki yazı başlıklarından ve bağlantılardan yararlanabilirsiniz; veya arama kutusuna reflü yazıp, site içi arama yapabilirsiniz.

Reflü en basit anlatımla, yemek borusu ile mide arasındaki “kapının” gevşemesi nedeniyle, midede bulunan asitli içeriğin, yemek borusuna kaçması ile ortaya çıkan, yangılı bir rahatsızlıktır.

Mide içeriğinin yemek borusuna geçmesi ve ağza acı su gelmesi, hastalığın rahatsız edici etkilerinden yalnızca biridir. Bunun dışında, solunum güçlüğünden kalp rahatsızlığına kadar uzayan geniş bir yelpazede etkiler ortaya çıkarır.

Asitli mide içeriğinin yemek borusuna dönmesi, kişi ayakta iken ve otururken de gerçekleşir; Ama asıl olumsuz duruş, yatma pozisyonudur. Gece yatarken, asitli karışımın mideden yemek borusuna geçişi ve oradan ağza kadar ilerleyip “ağzınızın tadını” bozması, daha kolay olmaktadır.

İşte bu nedenle, yatarken başın vücuttan daha yukarıda olması, bu durumu fiziksel olarak önlemeye yardımcı olur. Bu duruşu sağlamak için, çeşitli önlemler uygulanmaktadır. Hastane yatakları gibi, duruşu ayarlanabilen yataklarda, yatağın başucu biraz kaldırılarak bu duruş kolayca sağlanabilmektedir.

Evlerde ise bu duruşu elde etmenin en pratik yolu olarak ilk akla gelen yöntem, baza veya karyolanın başucu tarafındaki ayaklarının altına 4-5 tuğla koyup, başucunu yükseltmek şeklindedir.

Ancak bu yöntem, hem çift kişilk yataklarda, yanda yatan kişinin boş yere bu pozisyona mahkûm olmasına neden olduğu için ve ayrıca, kişinin sadece başını yukarıda tutmak yerine, bütün vücuduna bir yatış açısı vererek, tam dinlenmesini önlediği için, uygulamada pek uzun süre yapılamamaktadır.

Bu nedenlerle, yatış sırasında başın yukarıda olmasını sağlamanın en kolay ve yararlı yöntemi, yastığı yükseltmektir. Boyun ağrısına neden olmadan yastığı yükseltmek ise, yastığın özel bir şekilde olmasını gerektiriyor.

İşte bu özel şekilde yapılmış olan yastıklara, “reflü yastığı” deniyor.

Reflü yastığı genellikle visko türü özel süngerlerden yapılan, üçgen kesitli yastıklardır. Reflü yastığının çeşitleri vardır, kişiler kendi boylarına, tercihlerine göre uygun olan reflü yastığını seçebilir.

Reflü yastığı, hemen hemen bütün yatak satıcılarında bulunabilir. Reflü yastığı fiyatları, 50-55 liradan 250-300 liraya kadar olabilir.

.

.

Reflü Yastığı

Reflü Yastığı İle İlgili Aramalar

reflü için yastık, reflü yastığı reflüyü azdırır mı, reflü yastığı zararlı mı, reflü için yüksek yastık, reflü özel yastık, reflü nedir, reflü yastığı nedir, reflü yastığı nasıl olur…
————–

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, reflü yastığı, reflü yastığı nasıl olmalı, refluyastiginasilolmali, dönmesikisi, reflü yastığı nasıl kullanılır, reflü yastığı işe yarıyor mu, reflu yastigi neden kullanilir, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Reflü Yastığı Nedir? - -


sitemap -- sitemap

banner