■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sedefli Artrit (Psoryatik Artrit)

Yazının Tam Başlığı: Sedefli Artrit (Psoryatik Artrit)
Ayak ve bacak rahatsızlıkları, eklem hastalıkları, artrit, romatizma, romateid artrit

Sedefli Artrit (Psoryatik Artrit)

Sedefli Artrit hastalığı nedir?

Psoryaz (sedef hastalığı) veya Sedefli Artrit yaygın bir deri hastalığıdır. Bazen de genellikle belkemiğini, ya da, el ve ayak parmaklarının uç eklemlerini ve bazen de dizleri etkileyen bir iltihaplı artrit şekli buna eşlik eder.

Sedefli Artrit hastalığını ağır geçirenlerde eklem deformasyonu olabilir, fakat normalde sakat bırakmaz ve insanların çoğu bununla başa çıkabilir.

Sedefli Artrit hastalığına aynı zamanda Reiter sendromu, ya da bazen Brodie hastalığı adı verilir.

Sedefli Artrit hastalığının literatüre giriş tarihi çok eski değildir. 1916 yılında Dr. Hans Reiter gözlerde iltihaplanma ve penis akıntısının eşlik ettiği akut artrite yakalanan bir Alman süvari subayının vakasını tanımlamıştır. Fakat bir İngiliz, Sir Benjamin Brodie aynı be­lirti kombinasyonunu 1818’de tanımlamıştır.

Sedefli Artrit hastalığı cinsel yoldan bulaşan bir enfeksiyona tepki olabileceği gibi bir bağırsak enfeksiyonuna karşı bir tepki de olabilir. Her iki durumda da iltihap ve yaraların ortaya çık­ması gibi belirtiler hoş değildir.

İltihaplanma aynı zamanda genellikle ayak ve diz eklemlerinde ortaya çıkabilir, fakat belkemiği ve kolları etkileyebilir.

.

Sedefli Artrit (Psoryatik Artrit) İle İlgili Aramalar

Sedefli Artrit, Psoryatik Artrit, artrit, romatizma, osteoartrit, gut, romatoid artrit


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sedefli Artrit (Psoryatik Artrit) - -


sitemap -- sitemap

banner