■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Şeker Hastaları Tansiyonlarına Dikkat Etmeli

Yazının Tam Başlığı: Şeker Hastaları Tansiyonlarına Dikkat Etmeli
Doktorlar, doktor, sağlık haberi, açıklama

Şeker Hastaları Tansiyonlarına Dikkat Etmeli

Şeker hastalarının tansiyonlarını sürekli kontrol altında tutmaları gerekiyor.

Son araştırmalara göre, şeker hastalarının yarısı tansiyonlarını kontrol altında tutmadıkları için oldukça zararlı olabilecek komplikasyonlar yaşama riski taşıyor.

Diabetes UK adlı derneğin İngiliz sağlık sistemi verilerini kullanarak yaptığı araştırma son yıllarda tansiyon değerleri önerilen sınırlar içinde olmayan hastaların sayısının %50 arttığını ortaya koydu.

Yüksek tansiyon kalp hastalıkları, inme ve böbrek yetmezliği gibi hastalıklara yakalanma riskini artırıyor.
Dernek insanların tansiyonun önemini anlamak için daha fazla yardıma ihtiyacı olduğu görüşünde.
Normal şartlarda, doktorlar şeker hastalarına tansiyonlarını 130/80 sınırının altında tutmalarını tavsiye ediyor.
Bu oran sağlıklı insanlara önerilen değerin de altında.
Endişe Uyandırıcı
Tansiyonlarını hedef değerlerde tutamayanların hem ilaç kullanması hem de diyetlerini değiştirmeleri gerekiyor.

Doktorlar tansiyon problemleri yaşayanlara düzenli egzersiz yapıp kilo vermelerini de öneriyor.

Ancak Diabetes UK’in yaptığı ve İngiltere’deki her 10 şeker hastasından 9’unu içeren araştırma ülkedeki şeker hastalarından sadece %50.7’sinin tansiyonunu önerilen değerin altında tutmayı başarabildiğini gösteriyor.
Buna göre İngiltere’deki 2.9 milyon şeker hastasından 1.4 milyonu ciddi risk altında.

Diabetes UK yöneticisi Barbara Young ”Bu oldukça endişe uyandırıcı bir durum. Şeker hastaları tansiyon problemlerinin sağlıklarına çok büyük zarar verebileceğinin bilincinde olmalı” dedi.

Young’a göre şeker hastaları risklerin farkına varıp önlem almak yerine, yüksek tansiyonu şeker hastalığının kaçınılmaz bir sonucu olarak kabulleniyorlar.

Young ”Şeker hastaları arasında inme ve böbrek yetmezliği vakalarının rekor düzeyde olmasının nedeni yüksek tansiyon” dedi.

İngiliz Sağlık Bakanlığı sözcüsü de şeker hastalarının tansiyon kontrolüne gerekli önemi göstermelerinin ölüm kalım meselesi olduğunu, tüm sağlık görevlilerinin bu konudaki bilinci artırmak için çalışması gerektiğini söyledi.

Bakanlık sözcüsü ”Yüksek tansiyon problemi yaşayan şeker hastaları hayat tarzlarına en çok uyan tedaviyi bulmalı” dedi.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Şeker Hastaları Tansiyonlarına Dikkat Etmeli - -


sitemap -- sitemap

banner