■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Türkiye’de Otizm Farkındalığı

Yazının Tam Başlığı: Türkiye’de Otizm Farkındalığı
Otizm, otistik bebek çocuk, otizm tedavisi, autism

Türkiye’de Otizm Farkındalığı

Ülkemizde son yıllarda özellikle sivil toplumun yoğun çabaları sonucunda kamuoyunda otizm konusunda farkındalığın arttığını memnuniyetle karşılamaktayız.

Öte yandan, yeni doğan her 110 çocuktan birinin otizm riski taşıdığı günümüzde birinci derecede yakınlarla birlikte ülkemizde yaklaşık 2,5 milyon insanın doğrudan ya da dolaylı olarak otizmden etkilendiğini varsayıyoruz.

Dolayısıyla, otizmden etkilenen bireylerin gelişimlerini, sosyalleşmelerini ve toplumla bütünleşmelerini sağlamak için daha yapılacak çok şey olduğunu düşünüyoruz.

Otizmin tek çaresinin eğitim olduğunun altını bir kez daha çizerken, bu eğitimin verilebilmesi için gerekli olan özel eğitim öğretmeni ve diğer meslek elemanı yetersizliğinin giderilmesinin taşıdığı yaşamsal öneme dikkat çekmek isteriz.

Gerek okul öncesi, gerek okul, gerekse yetişkinlik dönemindeki otizmli bireylerin en az kısıtlayıcı ortamlarda yaşamaları, toplumla bütünleşebilmeleri ve istihdam edilebilmeleri için nitelikli öğretmen, uzman ve ara elemanlar olmazsa olmaz unsurlardır.

.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Türkiye’de Otizm Farkındalığı - -


sitemap -- sitemap

banner