■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Yaşlı Hastalıkları Nelerdir?

Yazının Tam Başlığı: Yaşlı Hastalıkları Nelerdir?
yaşlı hastalıkları ailecesaglik.com

Yaşlılarda Sık Görülen Hastalıklar

Yaşlı hastalıkları denilince, sadece yaşlı kişilerde görülen ve sadece yaşlanınca ortaya çıkan hastalıklar şeklinde anlaşılmamalı. Sadece yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar, yok denecek kadar azdır.

Yaşlı hastalıkları kavramı bu yüzden, her yaşta görülebilen ama yaşlı insanlarda daha sık olarak rastlanan hastalıkları ifade eder. Sitemizin “yaşlı sağlığı” bölümünde ve “hastalıklar” bölümünde, bu hastalıklar tek tek ele alınıp bilgiler verilecektir. Bu yazımızda ise, yaşlılarda çokça rastlanan yaşlı hastalıkları listesine topluca göz atalım istedik.
.

1- Solunum Yolları ve Akciğerle İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Kronik Bronşit,
– Bronşiyal Astım,
– Akciğer Amfizemi,
– Akciğer Kanseri,
– Pnömoni.

2- Kalp ve Dolaşım Sistemi ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Kalp Ritmi Bozuklukları,
– Kronik Kalp Yetmezliği,
– Koroner Kalp Hastalıgı ve Angina Pektans,
– Hipertansiyon,
– Tromboflebit,
– Hipotansiyon.

3- Sindirim Sistemi ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Gastrit,
– Ülser,
– Konstipasyon,
– Fekal İnkentinans,
– Karaciger Sirozu.

4- Troid Bezi ve Pankreas ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Diabetes Mellitus,
– Guatr,
– Hipertiroidi,
– Hipotiroidi.

5- İdrar Yolları ve Cinsel Organlar ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Kronik Böbrek Yetmezliği,
– Prostat Bezi Adenomu,
– Akut İdrar Yolları Enfeksiyonları,
– İnkontinans,
– Meme Kanseri.

6- Hareket Organları ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Romatoid Artrit,
– Osteoporoz,
– Artroz,
– Gut.

7- Göz ve Kulak ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Katarakt,
– Sagırlık,
– Glokom.

8- Deri ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Ekzema,
– Kuru Cilt,
– Mantar Hastalıkları,
– Dekubitüs.

9- Nörolojik Yaşlı Hastalıkları:

– Demans,
– Felç,
– Parkinson Sendromu.

10-Psikoloji ile İlgili Yaşlı Hastalıkları:

– Akut Dalgınlık,
– Depresyon.

11-Psikosomatik Yaşlı Hastalıkları:

– Kronik Ağrılar,
– Uyku Bozukluğu.
.

.
yaşlı hastalıkları Yaşlı hastalıkları, sadece yaşlılarda görülen hastalıklar değildir. Birçoğu her yaşta görülür, ama vücudun güçsüzleşmesi nedeniyle yaşlılıkta daha çok ortaya çıkar

.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, yaşlılık hastalıkları, yaşlı hastalıkları, yaslilarda gorulen hastaliklar, yaslilikta gorulen hastaliklar, yaşlılık hastalıkları nelerdir, yaşlılarda sık görülen hastalıklar, yaşlıların hastalıkları, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Yaşlı Hastalıkları Nelerdir? - -


2 Yorum

  1. Kemal

    23 Şubat 2014 at 09:30

    Yaşlı hastalıkları veya yaşlılık hastalıkları konusuna giren hastalıkları genel olarak isimlendirip, “yaşlılık hastalığı” deyimini kullananlar var. Halbuki yaşlılık hastalığı diye bir şey olmaz. Yaşlılarda görülen hastalıklar, yaşlı olmayanlarda da görülebilen hastalıklardır. Sadece, güçten düşmüş oldukları ve vücut dirençleri azalmış olduğu için, bazı hastalıklar özellikle yaşlılarda daha çok gelişme fırsatı buluyor. Yaşlılarımıza iyi bir bakım sunmak için, yaşlı hastalıkları konusunda bilgilenmemiz iyi olur, size bu bakımdan teşekkür etmek isterim.

  2. Perihan F.

    11 Mayıs 2014 at 06:55

    Yaşlılık veya ihtiyarlık hastalıkları konusu, önemle ele alınmalı. İhtiyar hastalıkları denince, çevremizde gördüğümüz ihtiyar kişilerden bildiğimiz ihtiyar hastalıkları aklımıza geliyor. Bunlar da genellikle vücudun kendini koruma gücünün azalmasıyla ilgili hastalıklar oluyor. Bence vücudu kuvvetlendirici bir beslenmenin önemi burada ortaya çıkıyor. İhtiyar hastalıklarına karşı, gençleştirici ve kuvvetlendirici beslenme diyorum. _

sitemap -- sitemap

banner